Міська рада
Пошук по сайту
Меню користувача
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
На даний момент 19 гостей на сайті

Полонне напередодні першої світової війни — це звичайне провінціальне містечко дореволюційної Росії. У центрі його красувалися кам’яні будинки місцевої знаті — поміщика, власників підприємств, купців, духовенства. Бідняцькі маси тіснилися у невеликих приземкуватих хатах. У 1911 році тут налічувалося 1673 двори (в т.ч. 795 селянських), де проживало 13 386 чоловік. Вулиці не мали освітлення. Забудова велася безсистемно.

Населення обслуговували 3 лікарі та 4 акушерки. Трудящим здебільшого доводилося звертатися до бабок-знахарок, які «лікували» замовляннями та підкурюванням.

Освіта і культура в Полонному розвивалися повільно. Перший навчальний заклад — однокласне училище - відкрито 1803 року. З 1865 року тут почала працювати парафіяльна школа, з 1877-го — двокласне училище. Напередодні першої Світової війни відкрито вище початкове училище, залізничну школу; в усіх цих закладах навчалося близько 700 учнів, що становило менше половини дітей шкільного віку. На території міста діяло понад 10 культових установ, у т.ч. один з найбільших на Волині костел, збудований 1607 року на високому місці, поруч з фортецею. Ця красива споруда збереглася до наших днів, оберігається законом як пам’ятка архітектури.


(збільшити)
 

Скримський 

Франц Францович

міський голова

 

Шановні полончани та гості міста!

   Радо вітаю Вас на офіційному веб-сайті Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади. Ви маєте можливість ознайомитись із нашим чудовим, по-справжньому привабливим містом, його енергійними, цілеспрямованими людьми, які прагнуть зробити місто ще кращим.

   Полонне – місто відкритих, щирих і гостинних людей. Ми раді кожній можливості поділитися власним досвідом, перейняти краще у друзів і колег. Усі досягнення, якими багате наше місто – це щоденна праця, знання, вміння і таланти його мешканців.

   Відкритість і прозорість у роботі, постійний діалог із територіальною громадою є важливою складовою успішної діяльності міської влади. Саме тому головне завдання веб-сайту – сприяння розвиткові місцевої демократії.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання