Міська рада
Пошук по сайту
Меню користувача
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
На даний момент 21 гостей на сайті

Козацька могила — комплекс, що включає в себе кам'яний хрест XVII століття та пам'ятний знак на честь українських козаків, встановлений в 1993 році.

Хоча ще з 1648 року Полонне було сотенним містом Волинського полку в Українській державі Богдана Хмельницького, проте жорстокі бої навколо міста тривали до 1675 року.

В літописі Самійла Величка зазначено, що в 1653 році, у вересні місяці, козацький загін генерального осавула Дем'яна Лісовця (відомого також як Демко Чигиринський) ходив на Бердичів і далі на Полонне, і по дорозі до міста розгромив польський загін.

Ці відомості підтверджує польський шляхтич в листі від 10 вересня 1653 року: «Хмельницький із ханом тиждень тому були під Бердичевом, їхні під'їзди на Волині взяли Полонне і пограбували, багато побито».

Всіляка старовина з часом обростає легендами. Не обминула ця доля і камінний козацький хрест. За свідченням старожилів, хрест встановлений на місці битви козаків з ворогами. В окремих переказах говориться, що тут похований козацький ватажок. Перегукується з цією легендою і розповідь про смерть царського генерала під час поїздки.

Під час антирелігійної кампанії комуністів, за вказівкою Полонського райкому партії хрест був повалений і закопаний в землю. Однак невдовзі, в 1939 році, за вимогою військових, був встановлений на попередньому місці — подейкують, що хрест був позначений як орієнтир на військових картах і був орієнтиром для літаків Тиранівського аеродрому.

Також поширена історія про те, що хрестом козаки позначили місце, де заховані скарби. Віра в цю легенду була настільки сильна, що в 80-х роках, під час проведення меліоративних робіт, меліоратори підйомним краном підняли хрест і потужним екскаватором почали копати котлован, «шукали золото». Лише після втручання голови колгоспу котлован загорнули, а хрест був встановлений на попередньому місці.

У 1990-х роках, під час хвилі національного відродження працівники Полонської СЮТур «Обрій» стали ініціаторами впорядкування Козацької могили. Заплановано було зміцнити земельний насип під хрестом, встановити пам'ятний знак з інформаційною стелою, шляхові вказівники, місце зупинки для відвідувачів. Силами промислових структур району ці роботи були завершені в липні 1993 року. У 2007 році навершя могили було додатково зміцнено і впорядковано.

Знаходиться Козацька могила на території Полонського району Хмельницької області, ліворуч від шляху Полонне - Миропіль, на відстані 8-х кілометрів на схід від сучасних меж міста Полонного.

 


(збільшити)
 

Скримський 

Франц Францович

міський голова

 

Шановні полончани та гості міста!

   Радо вітаю Вас на офіційному веб-сайті Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади. Ви маєте можливість ознайомитись із нашим чудовим, по-справжньому привабливим містом, його енергійними, цілеспрямованими людьми, які прагнуть зробити місто ще кращим.

   Полонне – місто відкритих, щирих і гостинних людей. Ми раді кожній можливості поділитися власним досвідом, перейняти краще у друзів і колег. Усі досягнення, якими багате наше місто – це щоденна праця, знання, вміння і таланти його мешканців.

   Відкритість і прозорість у роботі, постійний діалог із територіальною громадою є важливою складовою успішної діяльності міської влади. Саме тому головне завдання веб-сайту – сприяння розвиткові місцевої демократії.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання