Оберіть свій варіат символіки ОТГ
 
Міська рада
Пошук по сайту
Меню користувача
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
На даний момент 30 гостей на сайті

Козацька могила — комплекс, що включає в себе кам'яний хрест XVII століття та пам'ятний знак на честь українських козаків, встановлений в 1993 році.

Хоча ще з 1648 року Полонне було сотенним містом Волинського полку в Українській державі Богдана Хмельницького, проте жорстокі бої навколо міста тривали до 1675 року.

В літописі Самійла Величка зазначено, що в 1653 році, у вересні місяці, козацький загін генерального осавула Дем'яна Лісовця (відомого також як Демко Чигиринський) ходив на Бердичів і далі на Полонне, і по дорозі до міста розгромив польський загін.

Ці відомості підтверджує польський шляхтич в листі від 10 вересня 1653 року: «Хмельницький із ханом тиждень тому були під Бердичевом, їхні під'їзди на Волині взяли Полонне і пограбували, багато побито».

Всіляка старовина з часом обростає легендами. Не обминула ця доля і камінний козацький хрест. За свідченням старожилів, хрест встановлений на місці битви козаків з ворогами. В окремих переказах говориться, що тут похований козацький ватажок. Перегукується з цією легендою і розповідь про смерть царського генерала під час поїздки.

Під час антирелігійної кампанії комуністів, за вказівкою Полонського райкому партії хрест був повалений і закопаний в землю. Однак невдовзі, в 1939 році, за вимогою військових, був встановлений на попередньому місці — подейкують, що хрест був позначений як орієнтир на військових картах і був орієнтиром для літаків Тиранівського аеродрому.

Також поширена історія про те, що хрестом козаки позначили місце, де заховані скарби. Віра в цю легенду була настільки сильна, що в 80-х роках, під час проведення меліоративних робіт, меліоратори підйомним краном підняли хрест і потужним екскаватором почали копати котлован, «шукали золото». Лише після втручання голови колгоспу котлован загорнули, а хрест був встановлений на попередньому місці.

У 1990-х роках, під час хвилі національного відродження працівники Полонської СЮТур «Обрій» стали ініціаторами впорядкування Козацької могили. Заплановано було зміцнити земельний насип під хрестом, встановити пам'ятний знак з інформаційною стелою, шляхові вказівники, місце зупинки для відвідувачів. Силами промислових структур району ці роботи були завершені в липні 1993 року. У 2007 році навершя могили було додатково зміцнено і впорядковано.

Знаходиться Козацька могила на території Полонського району Хмельницької області, ліворуч від шляху Полонне - Миропіль, на відстані 8-х кілометрів на схід від сучасних меж міста Полонного.

 


(збільшити)
 

Скримський 

Франц Францович

міський голова

 

Шановні полончани та гості міста!

   Радо вітаю Вас на офіційному веб-сайті Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади. Ви маєте можливість ознайомитись із нашим чудовим, по-справжньому привабливим містом, його енергійними, цілеспрямованими людьми, які прагнуть зробити місто ще кращим.

   Полонне – місто відкритих, щирих і гостинних людей. Ми раді кожній можливості поділитися власним досвідом, перейняти краще у друзів і колег. Усі досягнення, якими багате наше місто – це щоденна праця, знання, вміння і таланти його мешканців.

   Відкритість і прозорість у роботі, постійний діалог із територіальною громадою є важливою складовою успішної діяльності міської влади. Саме тому головне завдання веб-сайту – сприяння розвиткові місцевої демократії.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання