Міська рада
Пошук по сайту
Меню користувача
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
На даний момент 27 гостей на сайті

Під час князівських міжусобиць кінця ХІІ століття Рюрик Ростиславич, Великий князь Київський, дарує на честь замирення Полонне своєму зятю Роману Мстиславичу, названому згодом Романом Великим, що був засновником Галицько-Волинського князівства. Літописець так описує ті події вересня 1195 року: «І водив він його до хреста про все, чого сам волив, і дав йому Полоний і половину області Корсунської». Проте наступна писемна згадка від 1196 року свідчить, що Романові цього було мало: «Рюрик же був і гнів на нього облишив, Никифором, митрополитом київським, і Полоний йому дав, ймучи йому віри за хресним цілуванням. А Роман увіслав людей своїх у Полоний і звідти повелів їм, їздячи, пустошити волость тестя свого». Князівські міжусобиці тривали довго і підірвали могутність Київської Русі, однак для нас це повідомлення цікаво іншим: по-перше, місто вже належить до Волинського князівства, по-друге, в Полонному стояв потужний гарнізон, якщо князь наказав людям своїм самостійно, без нього, здійснити військовий напад на противника. Як би там не було, з того часу Полонне стає складовою частиною Великої Волині. І дійсно, під 1234 роком літописець зауважує: «Коли ж настала весна, Олександр, убоявшись злого свого вчинку, пішов до тестя свого Володимира Рюриковича в Київ. Але Данило, довідавшись, вийшов на нього з Галича, догнав його в Полоному, і схопили його в лузі Хоморському. Данило не спав тоді три дні і три ночі, так само і вої його». Отже, Данило Галицький, син Романа Великого, наздоганяє свого ворога князя Олександра Белзького поблизу Полонного. Але місто залишається вірним Данилу, тому війська Олександра не можуть ввійти до міста і потрапляє він в полон у «лузі Хоморському», під міськими укріпленнями. Проте наступного 1235 року вороги Данила вирішують помститися князю: «У той же час прийшли галичани на Каменець і всі болохівські князі з ними. І спустошили вони по Хомору, і пішли до Кам'янця. Взявши здобич велику, вони пішли. У той же час послав був Володимир Данилові підмогу — торків і Данила Нажировича. Тоді Данилові бояри, виїхавши з Кам'янця з’єднавшися з торками, настигли їх. І переможені були невірні галичани, і всі князі болохівські схоплені були, і привели їх у Володимир до князя Данила». З тексту літопису зрозуміло, що Полонне не було взято військами антиданилової коаліції і фортеця на Хоморі відіграла свою оборонну роль та прикрила східний кордон Галицько-Волинського князівства.


(збільшити)
 

Скримський 

Франц Францович

міський голова

 

Шановні полончани та гості міста!

   Радо вітаю Вас на офіційному веб-сайті Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади. Ви маєте можливість ознайомитись із нашим чудовим, по-справжньому привабливим містом, його енергійними, цілеспрямованими людьми, які прагнуть зробити місто ще кращим.

   Полонне – місто відкритих, щирих і гостинних людей. Ми раді кожній можливості поділитися власним досвідом, перейняти краще у друзів і колег. Усі досягнення, якими багате наше місто – це щоденна праця, знання, вміння і таланти його мешканців.

   Відкритість і прозорість у роботі, постійний діалог із територіальною громадою є важливою складовою успішної діяльності міської влади. Саме тому головне завдання веб-сайту – сприяння розвиткові місцевої демократії.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання