Міська рада
Пошук по сайту
Меню користувача
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
На даний момент 32 гостей на сайті

Єдиний в Україні і в світі музей єврейського поета, романіста і драматурга, класика національної літератури на мові ідиш Переца Маркиша був відкритий в місті Полонному, колишньому єврейсько-українському містечку Волинської губернії, в жовтні 1998 року. Музей відомий не лише в Полонному, а й далеко за його межами. 

Музей розташований в одній з двох кімнат Полонського єврейського культурного товариства, що носить ім’я поета, в колишньому приміщенні Головної хоральної синагоги міста.

Більше 30 років знадобилося автору цих рядків, долаючи труднощі, по крупицях зібрати експонати для музею про життя і творчість Маркиша. Наполегливий пошук книг поета, фотографій, газетних і журнальних публікацій вівся не тільки в регіонах України, а й в Росії, Ізраїлі, США та Польщі. Всього в музейній експозиції – 23 книги письменника на мовах ідиш, іврит, українською, російською, англійською і навіть чуваською. Один збірник – 12 віршів на ідиш і в перекладі на англійську мову прислали любителі поезії Маркиша з США. А чуваське видання його знаменитої поеми “Танцівниця з гетто” надійшло з Чебоксар. Переклав поему народний поет Геннадій Айгі.

Особливе місце в експозиції зайняло ювілейне ізраїльське видання трьох книг Переца Маркиша. Вони були видані в 1998 році за ініціативою мерії міста Беер-Шева і колишнього посла Росії в Ізраїлі Олександра Вовина. Одна з трьох книг – 24 вірші і уривки з поем на мові ідиш, дві інші – в перекладах – російською та івритом. Ці книги музей отримав в подарунок від мера Беер-Шеви Давида Бонфельда.

В музеї експонується чимало фотографій різних періодів життя поета, в тому числі дитинства та юнацтва, проведених у рідному Полонному, яке він дуже любив і називав благословенним містом.

Тут також є подарунок дочки поета, відомої художниці і скульптора Ольги Рапай-Маркіш - вона подарувала музею свої оригінальні керамічні вироби. Є в експозиції книжки і синів Переца Маркіша - Шимона і Девіда.

В 2007 році музей удостоєний почесного звання "Народний музей".


(збільшити)
 

Скримський 

Франц Францович

міський голова

 

Шановні полончани та гості міста!

   Радо вітаю Вас на офіційному веб-сайті Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади. Ви маєте можливість ознайомитись із нашим чудовим, по-справжньому привабливим містом, його енергійними, цілеспрямованими людьми, які прагнуть зробити місто ще кращим.

   Полонне – місто відкритих, щирих і гостинних людей. Ми раді кожній можливості поділитися власним досвідом, перейняти краще у друзів і колег. Усі досягнення, якими багате наше місто – це щоденна праця, знання, вміння і таланти його мешканців.

   Відкритість і прозорість у роботі, постійний діалог із територіальною громадою є важливою складовою успішної діяльності міської влади. Саме тому головне завдання веб-сайту – сприяння розвиткові місцевої демократії.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання