Міська рада
Пошук по сайту
Меню користувача
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
На даний момент 32 гостей на сайті

Місто Полонне Хмельницької області – одне із найдревніших населених пунктів України, засноване у 996 році. Красою України назвала Поділлля Леся Українка, котра  приїздила в Полонне до свого дядька, милувалася чудовими краєвидами лісових масивів, чарівністю річки Хомори.

Одним із наймальовничіших  куточків міста є парк-пам’ятник садово-паркової архітектури, в далекому минулому маєток графа Карвіцького. Саме тут розташований Полонський професійний аграрний ліцей. Парк охороняється законом й утримується в належному стані, завдячуючи старанням учнів і працівників ліцею. Офіційна дата створення навчального закладу – 5 жовтня 1935 року, коли був виданий відповідний наказ Міністерства сільського господарства УРСР, але його історія сягає своїм корінням багато глибше – двадцятих років минулого століття.

Ще в далекому 1924 році, після багатьох років війн, коли українська багатостраждальна земля вимагала не лише робочих рук, а й спеціалістів – агрономів, польоводів, в Полонному був заснований сільськогосподарський технікум. Важко встановити, чому перестав існувати технікум. Очевидно, головною причиною була необхідність масової підготовки механізаторських кадрів. І технікум був реорганізований в школу механізаторів. Це сталося саме у 1935 році, який і став точкою відліку існування навчального закладу. Називався він по-різному: "Школа механізації сільського господарства", "Обласна школа комбайнерів", після Великої вітчизняної війни – "Училище механізації сільського господарства". Але головним є те, що у всі роки існування, і в даний час, пріоритетним спрямуванням навчального закладу було сільське господарство. За кілька довоєнних років – з 1935 по 1941 рік – школа підготувала більше 5 тисяч механізаторів різних спеціальностей, що стало значною силою для розбудови сільського господарства країни. У 1944 році, відразу після звільнення території України від фашистських окупантів, школа механізації відновила свою діяльність. Кількість підготовки кадрів зросла: щороку школа  випускала більше тисячі спеціалістів: комбайнерів, бригадирів тракторних бригад, шоферів, механізаторів.

З поновленням викладацького та інструкторського складу, збагаченням новою технікою, яка поступала з вітчизняних заводів, Полонська школа механізації стала не лише центром підготовки механізаторських кадрів, а й пропагандистом впровадження техніки в усі галузі сільськогосподарського виробництва, школою вивчення передових методів господарювання на землі. За доблесну працю випускники Полонського професійного аграрного ліцею в різні роки були відзначені високими урядовими нагородами: "Герой Соціалістичної праці" - 4 людини, "Орден Леніна" - 2 людей, "Орден Трудового Червоного Прапору" - 8 чоловік.

Старт в трудове життя саме в Полонському ПТНЗ отримали прекрасні люди, спеціалісти з великої букви, знавці своєї справи, які й сьогодні трудяться на благо нашої держави. Та, мабуть, немає в Полонському районі жодної сільської родини, з якої хтось та не навчався в Полонському ПТНЗ.

В планах на майбутнє перед ліцеєм стоїть завдання, в першу чергу: збереження та оновлення матеріально-технічної бази; більш тісніше спілкування з роботодавцями, ширше залучення їх до навчально-виховного процесу; розширення переліку робітничих професій, за якими ведеться підготовка в ліцеї. За багаторічну історію свого розвитку колективом ліцею накопичено великий досвід у навчанні і вихованні підростаючого покоління, підготовці кваліфікованих робітників.


(збільшити)
 

Скримський 

Франц Францович

міський голова

 

Шановні полончани та гості міста!

   Радо вітаю Вас на офіційному веб-сайті Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади. Ви маєте можливість ознайомитись із нашим чудовим, по-справжньому привабливим містом, його енергійними, цілеспрямованими людьми, які прагнуть зробити місто ще кращим.

   Полонне – місто відкритих, щирих і гостинних людей. Ми раді кожній можливості поділитися власним досвідом, перейняти краще у друзів і колег. Усі досягнення, якими багате наше місто – це щоденна праця, знання, вміння і таланти його мешканців.

   Відкритість і прозорість у роботі, постійний діалог із територіальною громадою є важливою складовою успішної діяльності міської влади. Саме тому головне завдання веб-сайту – сприяння розвиткові місцевої демократії.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання