Оберіть свій варіат символіки ОТГ
 
Пошук по сайту
Меню користувача
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
На даний момент 31 гостей на сайті

Після тривалої  холодної зими ми всі з нетерпінням чекаємо тепла і можливості відпочити на природі (лісі, парку, сквері). Такий відпочинок особливо полюбляють батьки з дітками, але хочеться вас застерегти, щоб відпочинок на природі залишив тільки приємні спогади.

Цього року на території Хмельницької області зареєстровано 46 випадків укусів кліщів, 9 осіб захворіли на бореліоз. Саме з другої половини квітня до середини липня голодні кліщі є найактивнішими. Чому напад та укус кліща є небезпечним? Кліщі є переносниками збудників вірусних, риккетсіозних, бактеріальних захворювань людей і тварин. В умовах  населених пунктів вони поширюють іксодовий кліщовий бореліоз серед людей, піроплазмоз серед собак; в умовах України – ще й кліщовий енцефаліт, туляремію, хворобу Лайма тощо. Живляться кліщі кров’ю людей і тварин. Хвороба Лайма, що викликається бактерією Borrelia burgdorferi й передається людині через укус інфікованих кліщів, зустрічається доволі часто. Це дуже небезпечне захворювання, при якому насамперед вражається серце, нервова система та опорно-руховий апарат. Якщо вчасно не пройти курс лікування, то хвороба Лайма може призвести до серйозних наслідків.  Ознаками  хвороби є  головний біль, підвищення температури тіла, нудота, безсоння, рідше  – сонливість, запаморочення, непокоять  болі в м’язах шиї, спини, кінцівок. Пізніше на тілі можуть з᾿являтисьтак звані блукаючі еритеми червоного кольору. При відсутності лікування захворювання може призвести до ускладнень з боку вказаних органів.

 

Де живуть кліщі?

У кожному населеному пункті є паркові зони, сквери та ділянки, засіяні травою. Саме в таких місцях і живуть кліщі. Паразити воліють поселятися не тільки на невисоких чагарниках і деревах у парках, а й в газонної траві. Деякі помилково вважають, що кліщі падають з дерев в лісі на що проходять повз туристів. Однак насправді вони не здатні залазити на велику відстань від землі, зазвичай кліщі можуть бути на висоті до одного метра.

 

Що робити, щоб не допустити укусу кліща?

Для прогулянок на природі покривайте голову головним убором і одягайте світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – аби легше було помітити кліщів. Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і своїх супутників, аби виявити кліщів. Повторіть огляд вдома. Особливо ретельно обстежте ділянки тіла, покриті волоссям. Місце для привалів на природі звільніть від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м. Повернувшись додому, відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його. Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перемістившись із одягу. Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні ефективні засоби – аерозолі, які відлякують кліщів (препарати, що містять репеленти ДЕТА або акреп, випускаються в аерозольній упаковці).

 

Що робити, якщо кліщ присмоктався?

Якщо ви виявили кліща на шкірі, негайно зверніться до найближчого травмпункту. Якщо це неможливо, видаліть його самостійно: змастіть кліща олією (але не заливайте), повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини. Після видалення кліща змастіть ранку розчином йоду або спиртом. Якщо хоботок залишився, його видаляють стерильною голкою. Після видалення ретельно вимийте руки з милом. Протягом двох тижнів щоденно замірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі – зверніться до лікаря! При виявленні кліща не можна його роздавлювати, так як через мікро тріщини на руках можна заразитися енцефалітом.

До відома читачів:  в лабораторії  державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» за адресою: м.Хмельницький, вул..Храновського, 12 - проводяться дослідження кліщів та сироватки крові людини на бореліоз, кліщовий енцефаліт, туляремію, хворобу Лайма.

Будьте обережні і тоді відпочинок на природі залишить Вам тільки приємні спогади!

 

В.о. Завідувача Полонським  РЛВ

ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                                                        Н.В.Войтюк

 

 

П А М Я Т К А

якщо Вас або Ваших близьких укусив кліщ

Під час укусу кліща можливо захворіти хворобою Лайма. Хвороба викликається бактерією Borreliaburgdorferiй передається людині через укус інфікованих кліщів. Інкубаційний період або період від укусу кліща до проявів хвороби може становити від трьох днів до одного року. Імунітет до хвороби не стійкий, можливі повторні захворювання. У 2017 році в області захворіло 116 осіб, у 2018 - 181 особа. Протягом трьох місяців поточного року захворіло 9 осіб.

Це дуже небезпечне захворювання, при якому насамперед вражається серце, нервова система та опорно-руховий апарат. Якщо вчасно не пройти курс лікування, то хвороба може призвести до серйозних наслідків. Ознаками  хвороби є головний біль, підвищення температури тіла, нудота, безсоння, рідше  – сонливість, запаморочення, непокоять болі в м’язах шиї, спини, кінцівок. Пізніше на тілі можуть з᾿являтисьтак звані блукаючі еритеми червоного кольору. При відсутності лікування захворювання може призвести до ускладнень з боку вказаних органів.

Для визначення попадання збудника (борелій) в організм людини, необхідно провести лабораторне дослідження кліща, який вкусив (огляд під мікроскопом). Крім того, бувають випадки, що людина вчасно не побачила присмоктування кліща, або не змогла його зняти та доставити на дослідження. В таких випадках постраждалим проводиться аналіз сироватки крові на наявність імуноглобулінів М та G, які свідчать про інфікованість людини та давність інфікування. Цей метод добрий тим, що захворювання можна виявити ще до появи клінічних проявів, і відповідно, змінити терміни та інтенсивність лікування.

Дослідження кліщів та сироваток проводять у лабораторії особливо небезпечних інфекцій державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» за адресою: м. Хмельницький, вул. Храновського, 12. Контактний телефон лабораторії: 67 - 29 - 70.

Для доставки матеріалу (кліща) до лабораторії його необхідно помістити в скляну або пластикову пробірку з вологим середовищем (вата). Доставка може здійснюватись власними силами або звернутись по телефону до Полонського відділення ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України" за адресою: м. Полонне, вул. П.Маркіша,34, телефон 2 – 01 - 26.

БЕРЕЖІТЬ ВЛАСНЕ ЗДОРОВ’Я ТА ЗДОРОВ’Я СВОЇХ БЛИЗЬКИХ

 

 


(збільшити)
 

Скримський 

Франц Францович

міський голова

 

Шановні полончани та гості міста!

   Радо вітаю Вас на офіційному веб-сайті Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади. Ви маєте можливість ознайомитись із нашим чудовим, по-справжньому привабливим містом, його енергійними, цілеспрямованими людьми, які прагнуть зробити місто ще кращим.

   Полонне – місто відкритих, щирих і гостинних людей. Ми раді кожній можливості поділитися власним досвідом, перейняти краще у друзів і колег. Усі досягнення, якими багате наше місто – це щоденна праця, знання, вміння і таланти його мешканців.

   Відкритість і прозорість у роботі, постійний діалог із територіальною громадою є важливою складовою успішної діяльності міської влади. Саме тому головне завдання веб-сайту – сприяння розвиткові місцевої демократії.