Оберіть свій варіат символіки ОТГ
 
Пошук по сайту
Меню користувача
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
На даний момент 12 гостей на сайті

ДО ВІДОМА МЕШКАНЦІВ ГРОМАДИ

Відповідно до ЗУ «Про відходи», власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів (на території Полонської міської об’єднаної територіальної громади це КП ПМР «Благоустрій») здійснюють оплату таких послуг та забезпечують роздільне збирання твердих побутових відходів. До джерел утворення побутових відходів закон відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, магазини, інші приміщення та земельні ділянки).

Обов’язок укладати договори на вивезення побутових відходів передбачено у ЗУ «Про житлово-комунальні послуги». Постановою КМУ №1070 затверджено Правила надання послуг з вивезення побутових відходів. Вказано, що збирання та вивезення побутових відходів у межах певної території здійснюються юридичною особою, яка уповноважена на це органом місцевого самоврядування у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.

Договір про надання послуг укладається відповідно до типового договору, розробленого Кабінетом Міністрів. Під час укладання договору про надання послуг сторони узгоджують графік їх надання, виходячи з потреби споживача, норм надання та якості послуг. Виконавець послуг на вимогу споживача зобов’язаний пред’явити: правила надання послуг; графік вивезення відходів; тарифи на надання послуг;інформацію про пільги, передбачені законодавчими актами для окремих категорій населення.

Отже, з наведеного випливає обов’язок укладати договір на вивезення побутових відходів. У договорі мають бути передбачені усі істотні умови

Закріпивши принцип свободи договору, законодавець разом із тим визначив, що свобода договору не є безмежною, оскільки відповідно до ст. 6 та ст. 627 ЦК при укладенні договору, виборі контрагентів, визначенні умов договору сторони не можуть діяти всупереч положенням цього Кодексу та інших актів цивільного законодавства, у даному випадку ЗУ «Про відходи», який зобов’язує споживача укладати договір.

Справді, у нашій громаді доволі часто доводиться чути твердження «у мене немає сміття», «я все спалюю», «все закопую в землю».Усучасному побуті доволі багато сполук, які в принципі не можна ані спалювати, ані закопувати, ані викидати просто неба. Вже не один десяток літ проблемним у нашій громаді, як і в цілому по області залишається питання збору та утилізації небезпечних відходів: тих, що містять важкі метали, отрутохімікати, окремі полімери. Немає підприємств, які надають такі послуги, немає полігонів для безпечного захоронення токсичних відходів.

Якщо хтось вперто не хоче цього розуміти, нехай не питає, звідки і чому так часто у молодих людей трапляються онкологічні захворювання, яких так раніше не було. Так, онкогенний слід Чорнобиля існує. Але у нас у кожному населеному пункті – свій рукотворний "Чорнобиль" у вигляді скупчення побутового сміття практично скрізь: у лісі, біля джерела, на березі річки, на цвинтарі…

Отже поширене твердження про те, що у сучасній приватній садибі не утворюються тверді побутові відходи, не витримує критики. Утворюються – і у немалій кількості.

Так, у нашій місцевості більші можливості щодо утилізації органічних відходів (від городу, саду, кухні, тваринництва). Це все можна скласти на компостну купу і незабаром використати у якості добрива. Але нема можливості безпечної утилізації на місці безлічі побутових відходів: від пакувальної тари, зокрема полімерної, приватного транспортного засобу, засобів гігієни, електроніки, електротехніки, від ремонтних робіт із застосуванням синтетичних сполук у будівельних матеріалах, фарбах тощо… Усе це неможливо безпечно утилізувати у своїй садибі .

            Тобто доволі велику частину побутових відходів доводиться вивозити із садиби для переробки і утилізації.

Враховуючи складну ситуацію, яка склалася у зв’язку із засміченням території міста та інших населених пунктів об’єднаної громади твердими побутовими відходами (створення великої кількості несанкціонованих сміттєзвалищ, неправомірна утилізація ТПВ, як в межах, так і за межами власних домоволодінь, що призводить до негативного впливу на навколишнє природне середовище та здоров’я людей), наполегливо просимо мешканців громади, фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб укласти договори про вивіз твердих побутових відходів з комунальним підприємством Полонської міської ради «Благоустрій», яке  знаходиться в м.Полонне по вул. С.Бандери б/н (район хлібозаводу)

Для довідок просимо звертатися за телефонами 2-05-16; 098-644-54-43.

Окрім цього повідомляємо, щона комунальний платіж за вивезення твердих побутових відходів нараховується житлова субсидія

В КП ПМР «Благоустрій» розроблено гнучкий порядок здійснення вивезення сміття та оплати за цю послугу.

Загалом же - у світлі чинного законодавства – обовязок мешканців укладати такого роду договори виглядає обгрунтованима вже ті чи інші моменти порушення умов договору можуть оскаржуватися.

У сучасних умовах технологія управління відходами вимагає одночасно: серйозного наукового обґрунтування, вдосконалення технологічних та правових процедур, зміни стереотипів споживання у людській свідомості. Це все важливо - адже це вагома складова безпеки життєдіяльності у нашій громаді.

Поводження з відходами повинно стати справді достойним звання «людини розумної». Для цього мусять сформуватися нові елементи свідомості, нові звички, нові, і зовсім необтяжливі, норми поведінки. Відходів, сміття, «усякого непотребу» просто не повинно бути, як не було їх до ХХ століття. Усе повинно перероблятися, знаходити вторинне використання, підлягати біологічному розпадові, включатися у обмін на основі природних циклів Землі.

Начальник відділу благоустрою та екології

виконавчого комітету Полонської міської ради ОТГ                                                    В.Пасіщук

 

 

 


(збільшити)
 

Скримський 

Франц Францович

міський голова

 

Шановні полончани та гості міста!

   Радо вітаю Вас на офіційному веб-сайті Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади. Ви маєте можливість ознайомитись із нашим чудовим, по-справжньому привабливим містом, його енергійними, цілеспрямованими людьми, які прагнуть зробити місто ще кращим.

   Полонне – місто відкритих, щирих і гостинних людей. Ми раді кожній можливості поділитися власним досвідом, перейняти краще у друзів і колег. Усі досягнення, якими багате наше місто – це щоденна праця, знання, вміння і таланти його мешканців.

   Відкритість і прозорість у роботі, постійний діалог із територіальною громадою є важливою складовою успішної діяльності міської влади. Саме тому головне завдання веб-сайту – сприяння розвиткові місцевої демократії.