- Міський голова
- Перший заступник міського голови
- Заступники міського голови
- Секретар ради
- Керуючий справами (секретар) виконавчого комітету
- Рішення сесій
- Проекти рішень сесій та порядки денні
- Результати поіменного голосування
- Депутати міської ради
- Постійні депутатські комісії
- Інформація про місто
- Програми
- Міські перевезення
- Інформаціний довідник
- Очищення влади
- Звернення громадян
- Доступ до публічної інформації
- Безоплатна правова допомога
- Виконавчий комітет Полонської міської ради ОТГ
- Територіальний центр надання соціальних послуг
- Водопровідно-каналізаційне господарство
- Відділ освіти, культури, молоді та спорту
- Житлово-експлуатаційна контора
- КП "Благоустрій"
- ПГП "Співчуття"
- Полонське підприємство теплових мереж
- КП "Полоннетепловодопостачання"
20-21 червня на Хмельниччині відбувся двохденний Всеукраїнський форум старост, у якому взяли участь близько 300 учасників майже з усіх областей України. Наш регіон для проведення форуму обрано не випадково – Хмельницька область за рейтинговим оцінюванням Мінрегіону, станом на 11 червня цього року, посідає друге місце за темпами формування об’єднаних територіальних громад та є лідером за кількістю старост: в області обрано 205 старост, в Україні ж їх всього 673, тобто кожен третій староста у державі – з Хмельниччини. Мета форуму – узагальнення особливостей становлення інституту старост в Україні, наявних практик і проблем, визначення пріоритетів розвитку старостинських округів. Адже староста є найближчим до людей представником органів місцевого самоврядування. Це нова посадова особа, нова інституція, створена для того, аби інтереси всіх жителів сіл в об’єднаних територіальних громадах були враховані, аби соціальні, побутові та інші потреби мешканців були задоволені, а проблеми місцевого значення вирішувалися швидко, відкрито та зрозуміло. Староста уже є лідером, тому що посада є виборною і громада села виявила йому свою довіру та підтримку.
З вітальними словом до учасників форуму звернулися Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, начальник управління по зв’язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування апарату Верховної ради України Григорій Скопненко, керівник проекту Фонду Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдова та Румунії Даніель Зайберлінг. Як зазначив у вітальному слові голова обласної ради Михайло Загородний, під час форуму старости з усіх куточків держави матимуть змогу не просто поспілкуватися, обмінятися позитивним досвідом своєї діяльності, відшуковуванням механізмів вирішення проблемних питань життєдіяльності територіальних громад, а й, разом з тим, встановити між собою корисні та ефективні зв’язки.
У перший день заходу учасники мали можливість ознайомитися з науково-практичними посібниками, відео-сюжетами про діяльність старостинських округів Хмельниччини, тематичними виставками, взяти участь у роботі двох дискусійних майданчиків. Під час дискусій та дебатів учасники форуму обговорили інструменти співробітництва та стратегії територій, а також роль старост у сфері розвитку інфраструктури, адмінпослуг, створення нових робочих місць.
Під час першого дискусійного майданчика на тему «Реформування місцевого самоврядування: основа успіху розвитку територій» голова обласної ради Михайло Загородний виступив із презентацією «Перші результати та практики реформування органів місцевого самоврядування в області». «Хмельниччина займає лідируючі позиції у процесі реформи децентралізації. 41 територіальна громада створена в області за період 2015-2018 років, проведено перші вибори голів та депутатів, це шосте місце в Україні за кількістю ОТГ. 55% площі Хмельницької області охоплені громадами, це четверте місце в Україні за покриттям площі області громадами, 54% рад базового рівня (сільських, селищних, міських) увійшли до ОТГ, це третє місце в Україні за кількістю рад, що об’єднались в ОТГ. 36,7% населення проживає у громадах і це забезпечило друге місце в Україні за кількістю населення, що проживає в ОТГ», – наголосив очільник обласної ради.
За матеріалами Хмельницької обласної ради
Серед спікерів тематичної дискусійної площадки «Реформування місцевого самоврядування: основа успіху розвитку територій» також були міський голова Полонської міської ради ОТГ Франц Скримський та староста Котюржинецького старостинського округу Алла Салацька із виступом на тему «Взаємодія територіальних органів влади та старост задля успішного місцевого розвитку», під час якого були підняті основні питання даної теми та представлено тематичний відеоролик про взаємодію територіальних органів влади зі старостинськими округами у Полонській ОТГ «Polonne UTC».
Відеоролик можна переглянути на офіційному веб-сайті Виконавчого комітету Полонської міської ради ОТГ, перейшовши в Розділ «Відеогалерея» у верхньому меню «Полонщина».
У другий день форуму, 21 червня поточного року, з метою ознайомлення з практиками роботи старостинських округів Хмельницької області, делегації з учасниками об’єднаних громад Рівненської області, Солобковецької ОТГ, Гвардійської ОТГ, Новоушицької ОТГ відвідали Новоселицький та Котюржинецький старостинські округи Полонської міської об’єднаної громади.
Міський голова Франц Скримський зустрів учасників форуму у с. Новоселиця. Делегацію представників громад супроводжували директор Хмельницького Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування Микола Баюк та помічник директора Хмельницького центру місцевого самоврядування, створеного за підтримки програми ULEAD з Європою Вікторія Мовчан.
Варто зазначити, що до складу Новоселицького старостинського округу входить 2 села, населення 3308 чоловік, 1150 дворів. Делегація мала можливість ознайомитися із двома навчальними закладами: дитячим садочком, який відвідує 69 дітей та опорною школою, облаштованою новітнім інвентарем, комп’ютерною технікою та необхідним програмним забезпеченням. До неї підвозяться діти 2-ма шкільними автобусами. Староста Світлана Рибій ознайомила з культурною складовою округу, де діє 2 народні музичні колективи, які стали лауреатами та переможцями різних обласних та Всеукраїнських конкурсів. На території є церква та костел.
До Котюржинецького старостинського округу входить 3 села, із населенням трохи більше 600 чоловік. Староста Алла Салацька поділилася управлінським досвідом та розповіла про життя громади, яку очолює. Учасники делегації також відвідали жіночий монастир, який був збудований на пустирі та підтримується 6-ма черницями.