Пошук по сайту
Меню користувача
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
На даний момент 7 гостей на сайті

Згідно Конституції України земля є національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

Чинним законодавством передбачено право кожного громадянина на безоплатну приватизацію земельних ділянок державної та комунальної власності, у тому числі для ведення особистого селянського господарства. Частиною 4 ст. 116 Земельного кодексу України встановлено, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, проводиться один раз по кожному виду використання.

Відповідно до ч. 1 ст. 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства - не більше 2 гектар.

Водночас, Полонським відділом Шепетівської місцевої прокуратури, в ході вивчення законності приватизації земельних ділянок державної власності на території Полонського району, виявлено факти отримання земельних ділянок громадянами понад норму, встановлену чинним земельним законодавством.

Зокрема, відділом місцевої прокуратури встановлено, що двоє жителів міста Хмельницький, у червні 2016 року, отримали у власність земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства на території Хмельницької області площею по 2 га кожен. Разом з тим, згадані громадяни, повторно звернулись до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області із заявами про приватизацію земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, при цьому вказавши, що ще не використали право на безоплатну приватизацію земельної ділянки згаданої категорії. В подальшому, у серпні 2016 року, вищевказані громадяни незаконно повторно приватизували земельні ділянки на території Полонського району по 2 га кожен, внаслідок чого із земель державної власності вибуло 4 га землі.

У зв’язку із цим, діючи на захист інтересів держави, Полонський відділ місцевої прокуратури звернувся до суду з позовними заявами про визнання недійсними наказів ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області та зобов’язання повернути незаконно приватизовані земельні ділянки.

30.03.2018 Полонським районним судом позицію місцевої прокуратури підтримано та позов задоволено повністю. Зокрема, судом визнано недійсними накази ГУ Держгеокадастру в Хмельницькій області про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 4 га та земельні ділянки вартістю 138 тис. грн. повернуто у власність держави. На сьогодні рішення суду набрали законної сили.

Прокурор Полонського відділу
Шепетівської місцевої прокуратури
О. Мацюк

 


(збільшити)
 

Скримський 

Франц Францович

міський голова

 

Шановні полончани та гості міста!

   Радо вітаю Вас на офіційному веб-сайті Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади. Ви маєте можливість ознайомитись із нашим чудовим, по-справжньому привабливим містом, його енергійними, цілеспрямованими людьми, які прагнуть зробити місто ще кращим.

   Полонне – місто відкритих, щирих і гостинних людей. Ми раді кожній можливості поділитися власним досвідом, перейняти краще у друзів і колег. Усі досягнення, якими багате наше місто – це щоденна праця, знання, вміння і таланти його мешканців.

   Відкритість і прозорість у роботі, постійний діалог із територіальною громадою є важливою складовою успішної діяльності міської влади. Саме тому головне завдання веб-сайту – сприяння розвиткові місцевої демократії.