Пошук по сайту
Калькулятор субсидій

Інформація щодо СУБСИДІЙ

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
На даний момент 34 гостей на сайті

Уряд Гройсмана: новий етап децентралізації

Прем‘єр-міністр України Володимир Гройсман оголосив новий етап реформи децентралізації, який дає поштовх для розвитку України.

Реформа децентралізації - найуспішніша реформа в Україні. І так вважають не тільки авторитетні міжнародні експерти, а й жителі громад, які відчули на собі всі переваги децентралізації. Але є ризики для найважливішої реформи країни - її треба зробити незворотньою і завершити об‘єднання громад до 2020 року.

Сьогодні на Форумі місцевого самоврядування Володимир Гройсман представив новий етап децентралізації, який зміцнить місцеве самоврядування і дасть поштовх для подальшого розвитку України.                                                                                          

Для цього треба затвердити новий адміністративно-територіальний устрій, збалансувати фінансові ресурси і повноваження громад і законодавчо закріпити права і можливості об‘єднаних громад. Нові місцеві вибори у 2020 році мають пройти вже на новій прогресивній адміністративно-територіальній основі.

Основні кроки нового етапу децентралізації

•       Завершити створення ОТГ до червня 2020 року. Ресурси місцевого самоврядування будуть відповідати їх повноваженням.

•       Ефективна система адмінтерустрою – трирівнева: громада, район, регіон ( АРК; 24 області; міста Київ, Севастополь; ~ 100 районів; ~1600-1800 громад).

•       Зміни до Конституції, які закріплять права місцевого самоврядування. Інститут префектів, який представляє державну владу в регіонах.

•       Наступні місцеві вибори у 2020 році мають пройти на новій адміністративно-територіальній основі.

 

05 грудня 2018 року, згідно затвердженого графіку  міський голова  Скримський Ф.Ф. провів черговий виїзний прийом громадян в Котелянському старостинському окрузі.

Виїзний прийом міського голови відвідалигромадяниі, звернення яких потребували підтримки з боку міської влади. Більшість з них стосувались  соціальних питань, а також роботи громадського транспорту.

До міського голови звернулась  багатодітна мати Багінська Т. В. з питанням допомогти їй вирішити питання  по пільговому перевезенню дітей до музичної школи, також допомоги їй з придбанням матеріалів для будівництва водопроводу.

До Скримського Ф. звернувся гр. Цехмайструк О. Л., учасник бойових дій,  по питанню вирішення  збільшення  йому субсидії на опалення, а також  пільгового проїзду  в громадському транспорті.

Громадяни, які звернулися на прийом до міського голови отримали необхідні відповіді та консультації. За результатами розгляду заяв, Франц Францович  надавдоручення відповідальним особам  та старості старостинського округу опрацювати порушені під час прийому питання та в межах повноважень органів місцевого самоврядування надати допомогу у їх вирішенні.

 
Прокурорами Полонського відділу Шепетівської місцевої прокуратури в суді доведено вину жителя Полонського району, який систематично здійснював збут психотропних речовин наркозалежним.
 
Так, упродовж поточного року працівниками поліції за процесуального керівництва прокурорів Полонського відділу місцевої прокуратури зафіксовано декілька фактів збуту вказаною особою психотропної речовини -амфетаміну.
 
Окрім того, під час проведення обшуку за місцем проживання останнього, виявлено значну кількість наркотичної речовини - канабісу, готової для подальшого споживання, яку він ретельно приховав у власному помешканні.
 
За результатами досудового розслідування, прокуратурою в червні 2018 року до суду скеровано обвинувальний акт відносно жителя району за вчинення ним кримінальних правопорушень, пов’язаних із збутом та зберіганням наркотичних речовин.
 
В суді прокурорами доведено вину особи в інкримінованих злочинах та судом йому призначено покарання у вигляді двох років шести місяців позбавлення волі.
 
 
Полонський відділ  Шепетівської місцевої прокуратури
 

         31 січня  2018  року   на  черговому  засіданні  виконавчого  комітету  Полонської  міської  ради  було затверджено  Положення про присвоєння та зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майнарозташованим в населених пунктах на території Полонської міської ОТГ .

Відповідно  до  даного  положення :

Адреса – структурована словесна (на відміну від цифрової кадастрової) сукупність реквізитів, що однозначно визначають положення об’єкта адресації на території міста відносно пойменованих елементів вулично-дорожньої мережі населеного пункту.

Елементи вулично-дорожньої мережі – явно виражені частини території населеного пункту, що забезпечують транспортні і пішохідні зв’язки між житловими районами, також між житловими районами і промисловими зонами, суспільними центрами, кварталами таких типів:

вулиця (вул.) – дорога, що має забудову з обох боків, і як правило, має довжину більше, ніж один квартал;

майдан (м-н) (площа (п-а)) – широка площина серед забудови населеного пункту, вулиці чи на стику двох, або більше вулиць; ширина цієї площини суттєво більше ширини суміжної вулиці (вулиць);

провулок (провул.) – дорога, з двобічною забудовою, що з’єднує дві чи більше, вулиці та має довжину один-два, іноді більше, квартали;

тупик (туп.) – відтинок дороги з забудовою в середині кварталу, як правило, не має наскрізного проїзду;

Об’єкт нерухомого майна – земельна ділянка, а також об’єкти, розташовані на земельній ділянці (будівля, споруда тощо), переміщення яких неможливе без нанесення значної шкоди його вартості і призначенню;

Будівля – об’єкт нерухомого майна: житлові та нежитлові будинки, призначені для проживання або повсякденного використання;

Споруда – будівля, призначена в основному для технологічних функцій.

Номер будинку, споруди – реквізити адреси об’єкта адресації, що складається з послідовності цифр із можливим додаванням літери (а, б, в, г і т.д., крім букв е, є, з, ї, й, о, х, ч, ь) або через дріб цифри ( 1/1,  1/2, і т.д.).

Кадастровий номер земельної ділянки – унікальний номер, який присвоюється при формуванні земельної ділянки та зберігається за нею на весь час її існування.

Присвоєння адреси (адресація) об’єкту нерухомого майна – процедура присвоєння порядкового номера об’єкту нерухомого майна на пойменованому елементі вулично-дорожньої мережі.

Реєстрація адреси – сукупність дій, що включає запис до Державного реєстру речових прав на нерухоме  майно адреси об’єкта нерухомого майна з посиланням на документ, що встановлює адресу і нанесення об’єкта нерухомого майна на цифрові плани населених  пунктів Полонської міської  ОТГ.

Анулювання адреси – виключення запису про адресу об’єкта нерухомого майна зДержавного  реєстру речових  прав  на  нерухоме  майно.

Зміна адреси – процедура переприсвоєння адреси, у зв’язку з перейменуванням елементів вулично-дорожньої мережі населених  пунктів  або зміною інших реквізитів адреси.

Адреса містить такі реквізити: найменування елемента вулично-дорожньої мережі, порядковий номер об’єкта нерухомого майна (первинний об’єкт адресації), номер частини об’єкта нерухомого майна – корпус, квартира і т.д. (вторинний об’єкт адресації). Найменування елемента вулично-дорожньої мережі населених пунктів Полонської міської ОТГ  містить найменування таких об’єктів:

- вулиця

- провулок

- тупик

- площа

- майдан

- сквер

Даний реквізит є обов’язковим.

Присвоєння та зміна поштових адрес об’єктам нерухомого майна здійснюється шляхом прийняття відповідного рішення виконавчим комітетом Полонської міської ради  ОТГ.

Для присвоєння чи зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна  суб’єктам господарювання та фізичним особам необхідно  звернутися  у  ЦНАП (центр  надання  адміністративних послуг), який  знаходиться  у  м. Полонне  по  вул. Л. Українки, 95В, де  заповнити  заяву  встановленого  зразку  на ім’я міського голови.

До заяви необхідно додатково надати  такі документи:

-  копія документа, який посвідчує право користування або власності на земельну ділянку (з відповідним цільовим призначенням);

- копія правовстановлюючого документа, який підтверджує право власності  на будівлю (у випадку наявності будівлі);

– копія витягу з ЕДРПОУ для юридичних осіб та фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності; паспорта - для фізичної особи;

- документ, що засвідчує відповідність закінченого будівництвом об’єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам (у разі наявності об’єкта нерухомого майна);

- довідка Державного реєстру речових прав щодо відсутності вже зареєстрованого  об’єкта нерухомого майна за адресою, яку передбачається присвоїти.

Даний перелік документів не є вичерпним та може доповнюватися у кожному конкретному випадку.

Працівники відділу благоустрою і екології виконавчого комітету міської ради у місячний термін розглядають заяви про присвоєння або зміну поштової адреси та готують відповідний проект рішення виконавчого комітету Полонської міської ради ОТГ.

Враховуючи  збільшення  кількості  заяв  щодо  присвоєння  та  зміни  поштових  адрес   виконавчий комітет Полонської  міської  ради  ОТГ рекомендує  заявникам   попередньо  звертатися  за  довідками   у  відділ  благоустрою і екології виконавчого комітету міської ради, який  знаходиться  у  м. Полонне  по  вул. Л. Українки, 154 (колишній відділ  статистики) кабінет  № 4

(тел. 2-05-31)

 

Начальник  відділу  благоустрою  та 
екології виконавчого  комітету
Полонської  міської ради  ОТГ                                            В. Пасіщук

 

30 листопада відбулося засідання Ради регіонального розвитку Хмельниччини. Участь у цьому масштабному заході взяли керівники різних рівнів виконавчої влади та місцевого самоврядування області, представники районів та об’єднаних територіальних громад. Уже неодноразово такі зустрічі відбувалися на рівні держави, але сьогодні вперше в цьому форматі відбулося засідання на Хмельниччині. Дуже знаково, що до участі в ньому долучився Президент України Петро Порошенко у ході свого робочого візиту до області

Звертаючись до присутніх у залі, Президент Петро Порошенко наголосив, що попри те, що реформа децентралізації ще триває, вона є однією з тих, результати якої вже відчутні в країні. «Хоча реформа ще далека від завершення, я наголошую – вона буде потребувати і конституційного врегулювання, вона точно належить до числа тих, позитивні результати яких суспільство вже точно помітило. Йдіть до людей і розказуйте, що це наша спільна перемога», – сказав Глава держави під час виступу на Раді регіонального розвитку Хмельницької області.

Петро Порошенко нагадав, що обіцяв запровадити децентралізацію ще під час своєї передвиборчої кампанії. Але, зазначив він, багато хто з острахом тоді сприймав його слова і не вірив: «Я питаю – чому? Відповідають: а хто ж гроші з центру віддасть? Якщо в центрі було 70% грошей, а на місцях – 30 %. Думали, так і буде, бо добровільно не віддадуть», – зауважив Президент.

Та попри недовіру реформу децентралізації було розпочато, констатував Глава держави. «Цього року частка місцевих бюджетів зросла до 52%. 48% державі на виконання всіх функцій – від оборони до зовнішньої політики, в тому числі охорони здоров’я до функцій освіти. А з субвенціями і субсидіями 52% – сьогодні це кошти місцевих бюджетів. Такого ж ніколи не було», – підкреслив він.

 


(збільшити)
 

Скримський 

Франц Францович

міський голова

 

Шановні полончани та гості міста!

   Радо вітаю Вас на офіційному веб-сайті Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади. Ви маєте можливість ознайомитись із нашим чудовим, по-справжньому привабливим містом, його енергійними, цілеспрямованими людьми, які прагнуть зробити місто ще кращим.

   Полонне – місто відкритих, щирих і гостинних людей. Ми раді кожній можливості поділитися власним досвідом, перейняти краще у друзів і колег. Усі досягнення, якими багате наше місто – це щоденна праця, знання, вміння і таланти його мешканців.

   Відкритість і прозорість у роботі, постійний діалог із територіальною громадою є важливою складовою успішної діяльності міської влади. Саме тому головне завдання веб-сайту – сприяння розвиткові місцевої демократії.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання