Пошук по сайту
Калькулятор субсидій

Інформація щодо СУБСИДІЙ

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
На даний момент 36 гостей на сайті

10 жовтня святкував свій 90-й день народження Дмитро Пилипович Бойко. У село Любомирку приїхали поздоровити ювіляра міський голова Ф. Скримський, помічник-консультант народного депутата Р. Мацоли Л. Борозенна, головний спеціаліст організаційно-кадрової роботи Полонської міськради Н. Гуменюк, староста старостинського округу сіл Прислуч, Любомирка, Колосівка В. Левчук. Вони привітали Дмитра Пилиповича, побажали здоров’я, дожити до 100 років, сімейного затишку і благополуччя. Від виконавчого комітету міської ради ОТГ вручили цінний подарунок.

Особливий музичний подарунок почув ювіляр від учасниць народного аматорського фольклорного колективу «Случ». Вони виконали пісню «Зелене листя, жовті каштани», а на прохання Дмитра Пилиповича ще й заспівали «Хліб – всьому голова». Після виконання пісні ветеран розповів, чому саме ці слова йому такі близькі.

— Колись, у далекому голодному тридцять третьому, я ходив до дитсадка, — згадує Дмитро Пилипович. — Удома їсти не було, а в садочку давали дітям суп, схожий скоріше на баланду, і по шматочку-два хліба. От моя мама просила, щоб я суп з’їдав увесь, а шматочок хлібчика привозив, бо дуже їй їсти хочеться. Я ховав цей хліб у кишеню і віз його додому, але ніколи так і не довозив мамі. Сидячи на підводі, я скубав по крихті цей хлібчик, і, поки доїдемо до хати, весь його з’їдав. Мабуть, мати хотіла, щоб я підкріпився дорогою, бо вдома практично нічого було їсти. У нас була дуже велика сім’я, а вижили тільки троє дітей і мама.

У 1946 році Дмитра Пилиповича направили служити, а фактично воювати на Далекий Схід (війна Радянського Союзу з Японією). Їхали на війну цілий місяць. Везли солдат у товарних потягах, як худобу. Дорогою хворіли, недоїдали, дехто так і не доїхав до місця служби. Відслужив Дмитро Пилипович довгих сім років.

— Один раз давали відпустку, — розповів ветеран. — Але я не погодився, бо згадав, як довго добиратись.

Після служби в армії одружився. З Ганною Пилипівною прожили 42 роки, народили трьох дітей. Дочекались онуків, а правнуків дружина вже не побачила. Усе життя Дмитро Пилипович працював шофером у колгоспі «Імені Ілліча», а потім перейменованому в «50-річчя жовтня». Донедавна очолював первинну організацію ради ветеранів Прислуча. Брав участь у заходах, присвячених Другій світовій війні. У свої 90 ще не втратив цікавості до життя: читає газети, дивиться усі новини. Здоров’я Вам, шановній ветеране!

 

Якщо запитати дитину — «Скажи чесно, чи любиш ти навчатися?», у відповідь дев’ять із десяти відповість негативно. Чи можна зацікавити дитину навчанням і що для цього потрібно?

Насамперед, що не потрібно робити: не слід залякувати і карати дитину, бо через це в неї з’явиться ненависть до батьків і страх до навчання. Не варто «платити» за гарне навчання, адже в дитини виникне споживацьке ставлення до життя. Не ставте умови і обмеження в категоричній формі. Цим ви викличете негативні емоції.

Потрібно робити: заохочувати дитину до постійного здобуття знань. Сприяти в навчальному процесі, але нічого не робити за дитину, не позбавляти навантажень. У разі проблем з однолітками в школі вирішувати проблеми разом з дитиною так, аби дитина не зненавиділа школу. Пояснити дитині важливість отримання знань. Бути їй другом.

Нині перед батьками, вчителями та суспільством стоїть нелегке завдання – виростити та сформувати здорове покоління. Для цього треба позбавити дітей бажання спробувати алкоголь, куріння, наркотики. Не будьте байдужими до того, як саме зростає дитина. Діти — це ніби як посаджена корисна рослина, від того, як саме ми будемо її доглядати, проривати бур’ян навколо, залежить наш майбутній урожай. Батькам та вчителям потрібно повністю зайняти вільний дитячий час: заохочувати до шкільного навчання, а також до участі у додатковому навчанні – вивченні танців, грі на інструментах у музичній школі, набутті навичок малювання в художній школі, зайнятті спортом у різних гуртках, заохоченні брати участь у конкурсах та турнірах. Радіти і переживати разом з дитиною, досягаючи відповідних результатів… Попри зайнятість та втому проводити з дитиною вільний час, аби дитина не знайшла можливості для захоплення шкідливими звичками. Дитина – це ніби піддатлива глина, з якої митець (батьки, рідні та вчителі) мають зліпити досконалий витвір, який після висихання на сонці та після дощів і вітру залишиться таким, яким бажали його бачити митці.

начальник відділу соціальної роботи з населенням
ВК Полонської міської ради ОТГ
Л. Кравчук-Багінська

 

Аналіз законопроектів
«Про Державний бюджет України на 2018 рік» (№7000)
та «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (№7116)
у питаннях міжбюджетних відносин та місцевих бюджетів

Асоціація міст України за підсумками аналізу «бюджетного пакету» законопроектів наголошує, що другий рік поспіль продовжується перекладання на місцеві бюджети додаткових фінансових навантажень. Покриваючи ці витрати з бюджетів розвитку, громади не матимуть змоги реалізовувати соціальні програми, інфраструктурні проекти, підвищувати рівень економічного розвитку.

На рівень місцевих бюджетів передається:

Фінансування пільг населенню за житлово-комунальні послуги. Додаткове навантаження більше 7 млрдгрн.

Погашення заборгованості за минулі роки з оплати пільг та субсидій населенню за житлово-комунальні послуги. Загальна сума заборгованості близько 8 млрд. грн. (на 01.01.2018).

Покриття відшкодувань транспортним компаніям за перевезення пільгових категорій громадян, оскільки відповідну субвенцію не передбачено. Додаткове навантаження близько 2,5 млрд. грн.

Отже, фактично, фінансування наданих державою пільг відбуватиметься за рахунок місцевих бюджетів.

Зростають вилучення з місцевих бюджетів

Збільшеноз 50 до 80 відсотків вилучення коштів із місцевих бюджетів до державного бюджету у вигляді реверсної дотації. Така зміна формули вирівнювання знизить мотивацію громад до нарощування дохідної бази та несе ризик значного зменшення фінансового ресурсу податкоспроможних місцевих бюджетів. Таким чином, фактично повертається стара система вирівнювання, яка діяла до бюджетної реформи.

Доволі проблематичним виглядає фінансування освіти та охорони здоров’я

Освітня субвенція, що складає 61,2 млрд. грн., збільшена на 16,5% порівняно з 2017 роком, у той час, коли Уряд заклав збільшення заробітних плат педагогічних працівників на 25%. Недофінансування освітньої субвенції - 4,5 млрд. грн.

Обсяг медичної субвенції зменшено на 4,5 млрд. грн. у зв’язку із медреформою, це при недофінансуванні галузі на 30%. Недофінансування медичної субвенції 7 млрд. грн.

За місцевими бюджетами залишено усі видатки, крім оплати праці педагогічних працівників, по загальноосвітніх закладах і видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я.

Передбачено додаткову дотацію на утримання закладів освіти та охорони здоров’я 16,5 млрд. грн., але тільки обласним бюджетам без визначення механізму розподілу між місцевими бюджетами ОТГ та міст обласного значення. Тобто, розподіл буде в ручному режимі.

Також передбачено фінансування з місцевих бюджетів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації (технікуми, коледжі, училища).

В освітній субвенції закладено кошти на фінансування професійно-технічних навчальних закладів. За містами-обласними центрами залишено фінансування ПТУ, при цьому не передбачена передача цих закладів у комунальну власність.

Залишено право спрямовувати залишки коштів освітньої субвенції на оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів, але не передбачено можливість спрямовувати кошти освітньої та медичної субвенцій на капітальні видатки, що обмежує проведення капітальних ремонтів, добудови, реконструкції закладів.

Розвиток громад

Субвенція на розвиток інфраструктури ОТГ передбачена в обсязі 1,9 млрд. грн. (близько 500 грн. на 1 сільського жителя), хоча має складати 2,7 млрд. грн. (мінімально необхідний обсягз розрахунку763 грн. на 1 сільського жителя; у 2017р. очікується утворення близько 660 громад із загальною чисельністю жителів 3,543 млн.). Існує потреба у додаткових 0,8 млрд. грн.

Державний фонд регіонального розвитку визначений в обсязі 8,1 млрд. грн. (відповідає вимогам Бюджетного кодексу), але не передбачено субвенцію на соціально-економічний розвиток.

Стабілізаційну дотацію закладено в обсязі 1,7 млрд. грн., але цих коштів не вистачить на врегулювання нагальних проблем громад - мінімальна потреба 2,0 млрд. грн.

Джерела надходжень місцевих бюджетів

Передбачено додаткову дотацію на компенсацію втрат доходів місцевих бюджетів внаслідок наданих державою податкових пільг зі сплати земельного податку суб'єктам космічної діяльності та літакобудування (273 млн. грн.), але не передбачено коштів Міноборони для сплати земельного податку або відповідний компенсаційний ресурс місцевим бюджетам.

При тому, що на 2018 та 2019 роки залишено чинний механізм зарахування акцизного податку з виробництва та імпорту нафтопродуктів (13,44%), вилучено норму щодо зарахування до бюджетів місцевого самоврядування надходжень акцизного податку не менше обсягу минулого року.

Додаткове джерело надходжень місцевих бюджетів - частина плати за видачу ліцензії на діяльність з випуску лотерей - передбачено лише для міста Києва.

Також місцеве самоврядування стикнеться з такими проблемами

Не передбачене врегулювання питання середньострокових позик, які надавалися місцевим бюджетам на виконання делегованих повноважень. Обсяг заборгованості 9 млрд. грн.

Не передбачено механізм покриття втрат місцевих бюджетів внаслідок прийняття рішення НКРЕКП, щодо підвищення у тарифів на електроенергію для зовнішнього освітлення населених пунктів та міського електротранспорту. Додаткові витрати складуть 4,3 млрд. грн.

 

Дорогі полончани!

День захисника України особливе свято. Адже воно уособлює мужність та героїзм захисників незалежності та територіальної цілісності України. Воно є уособленням військових традицій та звитяг Українського народу і покликано зміцнювати патріотичний дух у нашому суспільстві.

День захисника України це свято усіх, хто покликаний захищати свою Батьківщину, хто своєю професійною чи волонтерською діяльністю забезпечують соціально-економічний та інформаційний захист нашої держави.

Цього дня ми віддаємо шану тим, хто став на захист нашої Батьківщини беручи участь в антитерористичній операції на Сході: у складі Збройних Сил України, добровольчих загонів, Прикордонних військ та правоохоронних органів, хто віддав за неї найдорожче — своє життя.

Дуже символічно, що День захисника України ми відзначаємо у свято Покрови Пресвятої Богородиці — одного з найдавніших християнських свят. Ми пам'ятаємо, що славні козаки запорозькі вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею та покровителькою. Сподіваємось, що і нас вона накриє своїм чесним покровом і захистить від усякого зла.

Тож від себе особисто, від Полонськоїміської ради та її виконавчого комітету вітаю полонськуміську громаду та гостей нашого міста з Днем захисника України та святом Покрови Пресвятої Богородиці і бажаю, щоб мир, щастя та добро запанували на нашій землі.

З повагою, міський голова Ф. Скримський

 

 

9 жовтня начальник відділу культури та туризму Т.Ярославська, перший заступник міського голови О.Кулінський та головний спеціаліст відділу організаційно-кадрової роботи міськради Н.Гуменюк привітали учнів і педагогічний колектив Полонської дитячої художньої школи з Днем художника. Побажали їм успіхів у творчій роботі, натхнення, досягнення нових вершин у мистецтві, а юним художникам — прославити Полонщину на увесь світ.

Особисто від себе О.Кулінський подарував закладу кулер (пристрій  для подачі питної води).

О.Смілик, директор дитячої художньої школи, привітала зі святом учнів і колектив, а також подякувала представникам міськради за надання необхідних коштів на ремонт даху і встановлення нових вікон на першому поверсі школи.

— За майже тридцять років існування Полонської художньої школи випускниками стали 400 учнів, чверть з яких обрали творчість своєю професією. Сподіваюсь, що до школи прийде ще більше дітей навчатись прекрасному і це прекрасне будуть нести людям, — підсумувала О.Смілик.

 


(збільшити)
 

Скримський 

Франц Францович

міський голова

 

Шановні полончани та гості міста!

   Радо вітаю Вас на офіційному веб-сайті Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади. Ви маєте можливість ознайомитись із нашим чудовим, по-справжньому привабливим містом, його енергійними, цілеспрямованими людьми, які прагнуть зробити місто ще кращим.

   Полонне – місто відкритих, щирих і гостинних людей. Ми раді кожній можливості поділитися власним досвідом, перейняти краще у друзів і колег. Усі досягнення, якими багате наше місто – це щоденна праця, знання, вміння і таланти його мешканців.

   Відкритість і прозорість у роботі, постійний діалог із територіальною громадою є важливою складовою успішної діяльності міської влади. Саме тому головне завдання веб-сайту – сприяння розвиткові місцевої демократії.

ОГОЛОШЕННЯ

ДО УВАГИ ДЕПУТАТІВ


14 грудня 2018 року о 10 годині в приміщенні малого залу Будинку культури відбудеться 64-а сесія Полонської міської ради ОТГ

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання