Пошук по сайту
Калькулятор субсидій

Інформація щодо СУБСИДІЙ

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
На даний момент 44 гостей на сайті

Напередодні Дня працівників соціальної сфери України, до Полонського територіального центру надання соціальних послуг з подарунками завітали перший заступник міського голови О. Кулінський, головний спеціаліст організаційно-кадрового відділу Н. Гуменюк.

— Шановні працівники територіального центру, щиро вітаємо вас з вашим професійним святом. Ваша праця сповнена гуманізму, милосердя, тепла. Усі ви не байдужі до людських проблем, завжди відкриті з тими, хто потребує вашої допомоги. Низький уклін, шановні, за доброту, терпіння, щирість, любов до людей — наголосив О. Кулінський.

Кращим працівникам - Ковтунець О.М., Тимощук Н.І., Савчук О.П. та Демчук Н.О., вручили грамоти і подарунки.

 

Обласний огляд-конкурс відродження народних традицій, декоративно-ужиткового мистецтва «Доторкнися до душі свого народу» проводився з березня по жовтень цього року. Він був запланований Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтва у кілька турів і проходив у районах, містах і ОТГ.

У рамках зазначеного огляду-конкурсу в приміщенні міського Будинку культури відбувся масштабний захід — театралізоване дійство «Сватання на Полонщині». Традиції декоративно-ужиткового мистецтва та ремесел були представлені через вироби місцевих майстрів. Гостей зустрічали троїсті музики, «Медова хата» з пригощанням.

Та найбільше повеселило глядачів саме дійство — сватання. Зрозуміло, що гумористичне, густо приправлене оповідками і автентичними піснями, колискою яких є Полонщина, воно не могло не викликати посмішки. Усе за традиціями: і розплітання коси, і випікання весільного короваю, і щедрий стіл. У журі і глядачів справжнє захоплення викликали весільні місцеві страви, при приготуванні яких використовують ще прабабусині рецепти. Завдаванка, кваша, опіканці, капусняк, пиріжки, ковбаси — назви говорили за себе і додавали настрою. Приємно відзначити, що усі ці зразки елементів нематеріальної культурної спадщини передаються наступним поколінням.

Дійство «Сватання на Полонщині» підготували та провели працівники закладів культури Полонської ОТГ. Майстерність конкурсантів гідно оцінило компетентне журі у складі А. Клименка, директора, та О. Сосніної, завідувача відділом народної творчості Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва. Роботу учасників огляду–конкурсу «Сватання на Полонщині» було відзначено журі як одну з кращих в області. До речі, це хороший подарунок працівникам культури до професійного свята.

 

Вийшов перший номер журналу «Порцеляна. Професійна розмова про фарфор та фаянс». Засновником видання є Асоціація дослідників фарфору та фаянсу. Вона узяла собі за мету вивчення багатої традиціями історії фарфорового та фаянсового виробництва, яке не одне десятиліття робило свій внесок у мистецький літопис України.

«Порцеляна» — фаховий журнал, є сподівання, що на його сторінках друкуватимуться матеріали з минулої історії, а також сьогодення порцелянового виробництва, розповіді про відомих майстрів і їх твори тощо. У всякому разі, у першому номері на це зроблено заявку. У ньому опубліковано відповідні нариси, які є корисними і цікавими тим, хто тільки починає процес вивчення та колекціонування порцеляни та фаянсу, а також тим, хто вважає себе досвідченим збирачем.
Серед прізвищ редакційної колегії та авторів — дослідники, науковці, фахівці у царині прикладного мистецтва. Дуже приємно, що у їх переліку ім’я М. І. Козака, представленого як художник порцеляни, головний художник Полонського фарфорового заводу 1985-2007 рр., Почесний громадянин міста Полонного. У першому номері журналу вміщено нарис «Історія створення музеїв фарфору в Полонному», автором якого є Микола Іванович. У преамбулі зазначено, що нарис очевидця та учасника описаних подій М. Козака складається з двох частин: у першій — історія створення фарфорового виробництва подана з позицій історичного краєзнавства, у другій — наш час, що наповнений драматичними подіями. «Однак з іншого погляду, це історія про людей, які віддані своїй справі, розуміють цінність культурного надбання пращурів і роблять все для його збереження. Саме такою людиною виступає і автор нарису». Нарис щедро ілюстрований прекрасними світлинами залів музеїв фарфору, вже історичними фото з життя фарфоровиків.

У зверненні головного редактора журналу «Порцеляна» В. Завершинського до читачів є слова, сповнені жалю, що справи з виробництвом фарфору в Україні є дуже невтішними, а людей, які знають історію і практику українського фарфору, майстрів фарфору і фаянсу, залишається все менше. Треба докласти зусиль, щоб зберегти, відродити хоча б частину того, що багато століть тому людина почала створювати власноруч, — кераміку. Полончани теж мають у цьому зацікавленість.

Т. Ліцина

 

Напередодні святкування Дня села Черніївки, яке святкується 8 листопада, на Дмитра (традиційно), відбулося урочисте відкриття дитячого ігрового майданчика.

— Це маленький центр культурного дозвілля наших діточок, — такими словами розпочала свій виступ староста сіл Черніївка, Котюржинці, Блидні Алла Павлівна Салацька.
Громада Черніївки радо вітала почесних гостей — міського голову Полонської міської ради ОТГ Ф. Скримського, народного депутата України Р. Мацолу, депутата Хмельницької обласної ради Р. Скримського, начальника Полонського РЕМ О. Гладуна, вікарія римо-католицької церкви м. Полонного о. Доброслава, директора ТОВ «Полонне-Агро» Є. Полякова. Почесних гостей зустріли короваєм. Також на свято завітала шкільна родина — педагогічний колектив місцевої школи на чолі з директором С. Руденко та учні.

— Я вітаю усіх, хто завітав до Черніївки відсвяткувати разом з нами, — наголосила А. Салацька. — Ідея встановлення дитячого ігрового майданчика виникла минулого року, коли я їздила до Сполучених Штатів Америки за програмою Open World (Відкритий світ), щоб набути досвіду і втілити проект у життя. Створення дитячого майданчика потребувало багато коштів, і саме завдяки виграному гранту в ІІІ конкурсі мікрогрантів від ГО «Інститут солідарності громад Романа Мацоли», спонсорам і меценатам, жителям нашого старостинського округу, які своєю працею долучились до проекту, ідею було втілено у життя.

А. Салацька подякувала інвестору ТОВ «Полонне-Агро» Є.Полякову, ФГ «Колос» в особі Р. Скримського, О. Гладуну за впорядкування електромереж на території майданчика. Особливу вдячність за надану фінансову допомогу староста висловила меценаткам Елізабет Балін та Марсі Каптор зі США.

Усім, хто своєю працею долучився до будівництва, було вручено подяки і подарунки. Почесне право перерізати стрічку надали народному депутату Р. Мацолі та міському голові Полонської міської ради ОТГ Ф. Скримському, після чого о. Доброслав освятив дитячий майданчик.

Кирилова М. О. привітала музичним подарунком гостей і жителів Черніївки з Днем села. Після урочистої частини усі почастувались смачною юшкою, чаєм та солодощами.

 

Шановні мешканці багатоквартирних будинків №№96, 98, 100, 102 та 104 по вул. Л. Українки м. Полонне, міський голова та виконавчий комітет Полонської міської ради ОТГ звертається до вас з великим проханням прийняти активну участь у суботнику 11 листопада 2017 року по прибиранню прибудинкових територій від обрізаних гілок та листя після проведення робіт по заміні електроопор, бур’яну, рештків городини, сміття, тощо, оскільки комунальне підприємство «Благоустрій», на сьогоднішній день, немає достатньої кількості штатних працівників для оперативного проведення цієї роботи.

КП «Благоустрій» надасть транспорт для вивезення обрізаних гілок та сміття з 09. 00 год. 11.11.2017 року.

Завчасно дякуємо за розуміння, підтримку та небайдужість.

Давайте разом зробимо наше рідне місто чистішим та охайнішим.

З повагою, міський голова
та виконавчий комітет Полонської міської ради ОТГ

 

Скримський 

Франц Францович

міський голова

 

Шановні полончани та гості міста!

   Радо вітаю Вас на офіційному веб-сайті Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади. Ви маєте можливість ознайомитись із нашим чудовим, по-справжньому привабливим містом, його енергійними, цілеспрямованими людьми, які прагнуть зробити місто ще кращим.

   Полонне – місто відкритих, щирих і гостинних людей. Ми раді кожній можливості поділитися власним досвідом, перейняти краще у друзів і колег. Усі досягнення, якими багате наше місто – це щоденна праця, знання, вміння і таланти його мешканців.

   Відкритість і прозорість у роботі, постійний діалог із територіальною громадою є важливою складовою успішної діяльності міської влади. Саме тому головне завдання веб-сайту – сприяння розвиткові місцевої демократії.

ОГОЛОШЕННЯ


9 лютого 2018 року о 10:00 годині в Малому залі Будинку культури міста Полонного відбудеться 45-а сесія Полонської міської ради ОТГ

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання