Пошук по сайту
Калькулятор субсидій

Інформація щодо СУБСИДІЙ

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
На даний момент 49 гостей на сайті

Аналіз законопроектів
«Про Державний бюджет України на 2018 рік» (№7000)
та «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (№7116)
у питаннях міжбюджетних відносин та місцевих бюджетів

Асоціація міст України за підсумками аналізу «бюджетного пакету» законопроектів наголошує, що другий рік поспіль продовжується перекладання на місцеві бюджети додаткових фінансових навантажень. Покриваючи ці витрати з бюджетів розвитку, громади не матимуть змоги реалізовувати соціальні програми, інфраструктурні проекти, підвищувати рівень економічного розвитку.

На рівень місцевих бюджетів передається:

Фінансування пільг населенню за житлово-комунальні послуги. Додаткове навантаження більше 7 млрдгрн.

Погашення заборгованості за минулі роки з оплати пільг та субсидій населенню за житлово-комунальні послуги. Загальна сума заборгованості близько 8 млрд. грн. (на 01.01.2018).

Покриття відшкодувань транспортним компаніям за перевезення пільгових категорій громадян, оскільки відповідну субвенцію не передбачено. Додаткове навантаження близько 2,5 млрд. грн.

Отже, фактично, фінансування наданих державою пільг відбуватиметься за рахунок місцевих бюджетів.

Зростають вилучення з місцевих бюджетів

Збільшеноз 50 до 80 відсотків вилучення коштів із місцевих бюджетів до державного бюджету у вигляді реверсної дотації. Така зміна формули вирівнювання знизить мотивацію громад до нарощування дохідної бази та несе ризик значного зменшення фінансового ресурсу податкоспроможних місцевих бюджетів. Таким чином, фактично повертається стара система вирівнювання, яка діяла до бюджетної реформи.

Доволі проблематичним виглядає фінансування освіти та охорони здоров’я

Освітня субвенція, що складає 61,2 млрд. грн., збільшена на 16,5% порівняно з 2017 роком, у той час, коли Уряд заклав збільшення заробітних плат педагогічних працівників на 25%. Недофінансування освітньої субвенції - 4,5 млрд. грн.

Обсяг медичної субвенції зменшено на 4,5 млрд. грн. у зв’язку із медреформою, це при недофінансуванні галузі на 30%. Недофінансування медичної субвенції 7 млрд. грн.

За місцевими бюджетами залишено усі видатки, крім оплати праці педагогічних працівників, по загальноосвітніх закладах і видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я.

Передбачено додаткову дотацію на утримання закладів освіти та охорони здоров’я 16,5 млрд. грн., але тільки обласним бюджетам без визначення механізму розподілу між місцевими бюджетами ОТГ та міст обласного значення. Тобто, розподіл буде в ручному режимі.

Також передбачено фінансування з місцевих бюджетів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації (технікуми, коледжі, училища).

В освітній субвенції закладено кошти на фінансування професійно-технічних навчальних закладів. За містами-обласними центрами залишено фінансування ПТУ, при цьому не передбачена передача цих закладів у комунальну власність.

Залишено право спрямовувати залишки коштів освітньої субвенції на оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів, але не передбачено можливість спрямовувати кошти освітньої та медичної субвенцій на капітальні видатки, що обмежує проведення капітальних ремонтів, добудови, реконструкції закладів.

Розвиток громад

Субвенція на розвиток інфраструктури ОТГ передбачена в обсязі 1,9 млрд. грн. (близько 500 грн. на 1 сільського жителя), хоча має складати 2,7 млрд. грн. (мінімально необхідний обсягз розрахунку763 грн. на 1 сільського жителя; у 2017р. очікується утворення близько 660 громад із загальною чисельністю жителів 3,543 млн.). Існує потреба у додаткових 0,8 млрд. грн.

Державний фонд регіонального розвитку визначений в обсязі 8,1 млрд. грн. (відповідає вимогам Бюджетного кодексу), але не передбачено субвенцію на соціально-економічний розвиток.

Стабілізаційну дотацію закладено в обсязі 1,7 млрд. грн., але цих коштів не вистачить на врегулювання нагальних проблем громад - мінімальна потреба 2,0 млрд. грн.

Джерела надходжень місцевих бюджетів

Передбачено додаткову дотацію на компенсацію втрат доходів місцевих бюджетів внаслідок наданих державою податкових пільг зі сплати земельного податку суб'єктам космічної діяльності та літакобудування (273 млн. грн.), але не передбачено коштів Міноборони для сплати земельного податку або відповідний компенсаційний ресурс місцевим бюджетам.

При тому, що на 2018 та 2019 роки залишено чинний механізм зарахування акцизного податку з виробництва та імпорту нафтопродуктів (13,44%), вилучено норму щодо зарахування до бюджетів місцевого самоврядування надходжень акцизного податку не менше обсягу минулого року.

Додаткове джерело надходжень місцевих бюджетів - частина плати за видачу ліцензії на діяльність з випуску лотерей - передбачено лише для міста Києва.

Також місцеве самоврядування стикнеться з такими проблемами

Не передбачене врегулювання питання середньострокових позик, які надавалися місцевим бюджетам на виконання делегованих повноважень. Обсяг заборгованості 9 млрд. грн.

Не передбачено механізм покриття втрат місцевих бюджетів внаслідок прийняття рішення НКРЕКП, щодо підвищення у тарифів на електроенергію для зовнішнього освітлення населених пунктів та міського електротранспорту. Додаткові витрати складуть 4,3 млрд. грн.

 

Дорогі полончани!

День захисника України особливе свято. Адже воно уособлює мужність та героїзм захисників незалежності та територіальної цілісності України. Воно є уособленням військових традицій та звитяг Українського народу і покликано зміцнювати патріотичний дух у нашому суспільстві.

День захисника України це свято усіх, хто покликаний захищати свою Батьківщину, хто своєю професійною чи волонтерською діяльністю забезпечують соціально-економічний та інформаційний захист нашої держави.

Цього дня ми віддаємо шану тим, хто став на захист нашої Батьківщини беручи участь в антитерористичній операції на Сході: у складі Збройних Сил України, добровольчих загонів, Прикордонних військ та правоохоронних органів, хто віддав за неї найдорожче — своє життя.

Дуже символічно, що День захисника України ми відзначаємо у свято Покрови Пресвятої Богородиці — одного з найдавніших християнських свят. Ми пам'ятаємо, що славні козаки запорозькі вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею та покровителькою. Сподіваємось, що і нас вона накриє своїм чесним покровом і захистить від усякого зла.

Тож від себе особисто, від Полонськоїміської ради та її виконавчого комітету вітаю полонськуміську громаду та гостей нашого міста з Днем захисника України та святом Покрови Пресвятої Богородиці і бажаю, щоб мир, щастя та добро запанували на нашій землі.

З повагою, міський голова Ф. Скримський

 

 

9 жовтня начальник відділу культури та туризму Т.Ярославська, перший заступник міського голови О.Кулінський та головний спеціаліст відділу організаційно-кадрової роботи міськради Н.Гуменюк привітали учнів і педагогічний колектив Полонської дитячої художньої школи з Днем художника. Побажали їм успіхів у творчій роботі, натхнення, досягнення нових вершин у мистецтві, а юним художникам — прославити Полонщину на увесь світ.

Особисто від себе О.Кулінський подарував закладу кулер (пристрій  для подачі питної води).

О.Смілик, директор дитячої художньої школи, привітала зі святом учнів і колектив, а також подякувала представникам міськради за надання необхідних коштів на ремонт даху і встановлення нових вікон на першому поверсі школи.

— За майже тридцять років існування Полонської художньої школи випускниками стали 400 учнів, чверть з яких обрали творчість своєю професією. Сподіваюсь, що до школи прийде ще більше дітей навчатись прекрасному і це прекрасне будуть нести людям, — підсумувала О.Смілик.

 

9 жовтня відзначається Всесвітній день пошти. На сьогодні ВПС налічує у своєму складі 189 країн. «Міжнародний тиждень листа» - це захід, який проводиться протягом тижня. Міжнародна пошта розмовляє 6800 мовами своїх клієнтів і є найдовшою у світі мережею фізичної доставки пошти. Вона призначена для забезпечення надійного і ефективного перевезення товарів та обміну ідеями. Пошта передає особисті думки друзів на великі відстані. Вона допомагає фірмам різного масштабу знаходити клієнтів і відповідати їх потребам.

В цей день, 9 жовтня, в приміщенні Полонського відділення Укрпошти відбулися заходи, присвячені Всесвітньому дню пошти. З вітальним словом до листонош звернулися перший заступник міського голови О.Кулінський, голова районної ради О.Янчук, головний спеціаліст відділу організаційно-кадрової роботи міськради Н.Гуменюк та помічник-консультант народного депутата Р.Мацоли Л.Борозенна. Вони привітали колектив поштового зв’язку з професійним святом, побажали здоров’я, безхмарних благословенних днів, вдячності від людей та гідної заробітної плати.

За традицією, кращих працівників поштової справи було нагороджено грамотами та подарунками від виконавчого комітету Полонської міськради ОТГ та районної ради. Після офіційної частини, привітань і нагороджень, було зроблене пам’ятне колективне фото.

 

До уваги роботодавців та працівників

Із 16 травня 2017 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295 „Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, яка спрямована на запровадження механізмів легалізації зайнятості та заробітної плати, пов’язаних із делегуванням органам місцевого самоврядування повноважень із здійснення контролю у сфері зайнятості та оплати праці.

Відповідно до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295 (далі – Порядок) контроль за додержанням законодавства про працю здійснюється інспекторами праці.

Порядком запроваджено нові підходи у відносинах держави та бізнесу, згідно з якими головними пріоритетами інспекторів праці є профілактична робота та консультування роботодавців.

Інспектори праці мають контрольні повноваження, які підтверджуються службовим посвідченням встановленої форми, затвердженої наказом Мінсоцполітики  від 24.05.2017 № 866.

Державною службою України з питань праці розпочата робота щодо забезпечення інспекторів праці органів місцевого самоврядування службовими посвідченнями. Вже видані перші посвідчення інспекторам праці органів місцевого самоврядування Хмельницької області, в тому числі головному спеціалісту з питань додержання законодавства про працю Виконавчого комітету Полонської об’єднаної територіальної громади Сергійко Тетяні Миколаївні.

Інформацію щодо виданих посвідчень інспекторам праці органів місцевого самоврядування можна перевірити на сайті Держпраці у розділі “Здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю” підрозділі – Інформація про службові посвідчення інспекторів праці органів місцевого самоврядування   або за телефоном (044) 288-10-00.

Шановні працівники, повідомляємо, що в разі порушення роботодавцями вимог чинного законодавства про працю, ви можете звертатись до Виконавчого комітету Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади за адресою: м.Полонне, вул.Л.Українки, буд. 113, тел.3-10-03.

 


(збільшити)
 

Скримський 

Франц Францович

міський голова

 

Шановні полончани та гості міста!

   Радо вітаю Вас на офіційному веб-сайті Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади. Ви маєте можливість ознайомитись із нашим чудовим, по-справжньому привабливим містом, його енергійними, цілеспрямованими людьми, які прагнуть зробити місто ще кращим.

   Полонне – місто відкритих, щирих і гостинних людей. Ми раді кожній можливості поділитися власним досвідом, перейняти краще у друзів і колег. Усі досягнення, якими багате наше місто – це щоденна праця, знання, вміння і таланти його мешканців.

   Відкритість і прозорість у роботі, постійний діалог із територіальною громадою є важливою складовою успішної діяльності міської влади. Саме тому головне завдання веб-сайту – сприяння розвиткові місцевої демократії.

ОГОЛОШЕННЯ

ДО УВАГИ ДЕПУТАТІВ


07 вересня 2018 року о 10:00 годині в Малому залі Будинку культури міста Полонного відбудеться 53-а сесія Полонської міської ради ОТГ (по земельних питаннях)

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання