Пошук по сайту
Меню користувача
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
На даний момент 76 гостей на сайті

Шановні полончани!

Спека — гаряче, дуже нагріте сонячними променями повітря. В метеорології, підвищення температури повітря до +35 °С і вище. В степовій зоні України щорічно буває сильна спека з температурою понад +З0 °С, в деякі роки вона перевищує +40 °С. Нижчою спека буває в зонах Полісся та Лісостепу. В побуті спекою називають високу температуру повітря в приміщеннях, нагрітих вогнем, розжареного піччю та інш.

Під час літніх періодів підвищеної температури зазвичай спостерігається ріст смертності серед людей старечого віку, хворих на гіпертонічну хворобу, важкохворих. Підвищена температура також погано впливає на працездатність здорових людей, робить денну роботу малоефективною. Маємо те, що маємо. А точніше - два ризики:

І. ТЕПЛОВИЙ УДАР.

Причини:
Нормальна життєдіяльність можлива за умови збереження постійної температури тіла за рахунок рівноваги між теплоутворенням і тепловіддачею. При високій температурі навколишнього повітря сталість температури тіла зберігається за рахунок функції шкіри, через яку здійснюється тепловіддача шляхом випромінювання, проведення тепла і випаровування поту. Коли температура навколишнього повітря дорівнює температурі тіла, тепловіддача здійснюється тільки за рахунок потовиділення. Тому перегрівання найчастіше настає при підвищеній вологості і високій температурі повітря.

Основною причиною теплового удару є дія на організм високої температури в умовах високої вологості довкілля.

Також тепловий удар може виникнути в результаті носіння теплого і синтетичного одягу, який заважає тілу виділяти тепло.

Надмірне вживання алкоголю може стати причиною розвитку теплового удару, оскільки алкоголь порушує терморегуляцію.

Спекотна погода. Якщо ви не звикли до дії на організм високих температур, треба обмежити вашу фізичну активність, принаймні, на пару днів у разі, коли сталася різка зміна температурного режиму. Важке фізичне навантаження під відкритим сонцем є серйозним чинником ризику розвитку теплового удару.

Деякі лікарські засоби також підвищують ризик отримання теплового удару. До засобів, що підвищують ризик теплового удару, відносяться: вазоконстриктори, діуретики, антидепресанти і антипсихотичні засоби.

Групи ризику:
Тепловий удар може отримати будь-яка людина, проте деякі люди, зважаючи на їх фізіологічні особливості, схильні до більшого ризику отримання теплового удару, ніж інші. До найбільшого ризику теплового удару схильні:

Діти та люди літнього віку. У новонароджених процеси терморегуляції розвинені не повною мірою, тому у них зростає ризик отримання теплового удару. У літніх людей, терморегуляція з віком слабшає, що теж приводить до підвищення ризику отримання теплового удару. Також до групи ризику отримання теплового удару відносяться вагітні жінки.

Генетична схильність. Деякі дослідники вважають, що існують люди з генетичними особливостями організму, які підвищують ризик виникнення теплового удару (природжена відсутність потових залоз, муковісцидоз).

Клінічні ознаки:
Основними симптоми та ознаками теплового удару є:
Висока температура тіла (40 С і вище) є головною ознакою теплового удару.
При тепловому ударі часто з'являється спрага.
Відсутність потовиділення. При тепловому ударі, викликаному спекотною погодою, шкіра стає гарячішою і сухою на дотик. А при тепловому ударі, викликаному напруженою фізичною роботою, шкіра зазвичай волога, липка.
При тепловому ударі шкіра часто червоніє.
Прискорене дихання також є частою ознакою теплового удару.
При тепловому ударі різко підвищується частота серцевих скорочень.
Також при тепловому ударі може розвинутися пульсуючий головний біль.
Рідше при тепловому ударі виникають такі симптоми, як: судоми, галюцинації, втрата свідомості.
При дії на організм людини високої температури можуть розвинутися теплові судоми. Теплові судоми є передвісниками теплового удару. Першими ознаками теплових судом є: багате потовиділення, втома, спрага, м'язові судоми в області живота, в ногах і руках. Для запобігання першим ознакам теплового удару, таких як м'язові судоми, рекомендується пити більше рідини, поєднувати фізичне навантаження з відпочинком, працювати в добре провітрюваному або кондиціонованому приміщенні.

Тепловий удар легкого ступеня
Потерпілі скаржаться на головний біль і запаморочення, відчуття гарячки, виникає втомлюваність, слабість, пригнічення. Турбує нудота, інколи блювання. Температура тіла нормальна або субфебрильна. Шкіра волога. Незначне прискорення пульсу.

Тепловий удар середньої тяжкості
Потерпілі скаржаться на загальну слабкість, пульсуючий головний біль, запаморочення, нудоту, блювання. Температура тіла підвищується до 40-41С. Шкіра гіперемована, волога, посилене потовиділення. Психічні розлади — підвищена дратливість і спалахи невмотивованого, нестримного гніву.

З'являється гіперрефлексія, розлади координації рухів. Частота дихань не змінена або незначно збільшена. Тахікардія досягає 110—130 ударів на хвилину. Артеріальний тиск, звичайно, у фізіологічних межах або незначно змінений.

Тепловий удар тяжкого ступеня
Виникає раптово або поступово появою нестерпного головного болю, запамороченням, зниженням зору, багаторазовим блюванням. Наростає психомоторне збудження і дезорієнтація, розлади притомності. Зіниці вузькі, фотореакція в'яла. Гіперрефлексія, підвищення м'язового тонусу, тонічні і клонічні судоми, патологічні стопні рефлекси, парези і паралічі. Шкіра гіперемована і ціанотична, температура тіла в межах 40-42 С. Прогресує розлад кровообігу: зростає тахікардія до 120—140 ударів за хвилину, з'являється аритмія. Тахіпное до 30-36 в 1хв. Порушується ритм і амплітуда дихальних рухів.

Ускладнення.
Внаслідок теплового удару може розвинутися таке ускладнення, як шок. Першими ознаками шоку при тепловому ударі є: слабкий пульс (зниження артеріального тиску), посиніння губ та нігтів, втрата свідомості, шкіра стає холодною і вологою. Всі ці зміни в організмі ведуть до розвитку набряку внутрішніх органів і мозку. Набряк у свою чергу веде до безповоротних ушкоджень внутрішніх органів та мозку, до смерті.

Перша допомога
Якщо ви відчули перші симптоми теплового удару, негайно викличте швидку допомогу. Якщо у вас немає можливості викликати невідкладну медичну допомогу, слід зробити наступне:

Якщо ви відчули перші симптоми теплового удару і перебуваєте на вулиці, негайно зайдіть в прохолодне кондиціоноване приміщення. Такими приміщеннями можуть бути торговельний центр, кінотеатр і так далі.
Зніміть тісний одяг, розв'яжіть краватку, зніміть взуття.
У разі теплового удару оберніться вологим простирадлом або ввімкніть вентилятор.
Якщо є можливість, прийміть прохолодний душ або ванну.
Тепловий удар виникає не лише внаслідок зневоднення, але і внаслідок втрати солей з потом. Тому при тепловому ударі рекомендується випити 1 літр води з додаванням 1-2 чайних ложок солі.
При тепловому ударі у жодному випадку не пийте алкогольні напої і напої з високим вмістом кофеїну (чай, кава, капучино), оскільки вони порушують терморегуляцію організму.
Так само, для зниження температури тіла можна прикласти до області шиї, спини і пахв мішечки з льодом.
Профілактика
Тепловий удар — це дуже серйозний стан, але за допомогою простих заходів ви можете легко запобігти йому.

Носіть легкий одяг з натуральних матеріалів (льон, бавовна), це дозволить уникнути розвитку теплового удару.
При нагоді, встановіть в будинку кондиціонер.
Пийте більше рідини, особливо в теплу пору року, це знизить ризик розвитку теплового удару.
Перш ніж вживати які-небудь лікарські засоби, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.
Ніколи не залишайте машину на сонці. Якщо все ж це трапилося, не сидіть в розжареній машині понад 10 хвилин.
Уникайте важкого фізичного навантаження в жарку пору року. Під час виконання роботи час від часу робіть перерви на відпочинок, пийте більше рідини.
Стежте за дітьми і не дозволяйте їм грати в жарку погоду під відкритим сонцем.
По можливості, прагніть не знаходитися на відкритому сонці з 11.00 до 16.00.

ІІ. СОНЯЧНИЙ УДАР:

Со́нячний уда́р — різновид теплового удару, що виникає в випадку локального перегрівання голови під прямим сонячним промінням. Розвитку сонячного удару сприяє загальне перегрівання організму під час спеки в літню погоду.

Волосся голови, як правило, сприяє зменшення ризику перегрівання мозку за рахунок поглинання світла та теплорозсіювання, не проводячи сонячне тепло до мозку.

Сонячний удар супроводжується головним болем, млявістю, блювотою. У важких випадках — комою. Симптоми перегрівання посилюються при підвищенні вологості навколишнього середовища.

Легкий ступінь
загальна слабкість;
головний біль;
нудота;
зростання частоти пульсу та дихання;
розширення зіниць.
Середній ступінь
різка адинамія;
сильний головний біль з нудотою і блюванням;
оглушення;
невпевненість рухів;
хитка хода;
часом запаморочення;
зростання частоти пульсу та дихання;
підвищення температури тіла до 39 - 40 ° C.

Важкий ступінь. Розвивається раптово: Обличчя налите кров'ю, згодом блідо-синє. Трапляються випадки зміни свідомості від легкого ступеня до коми, клонічні і тонічні судоми, мимовільне виділення сечі і калу, марення, галюцинації, підвищення температури тіла до 41 - 42 ° C, випадки раптової смерті. Летальність 20 - 30%.

ПЕРША ДОПОМОГА:
Потерпілого перенести в тінь в напівлежаче положення
Звільнити від стискаючого та зайвого одягу
Потерпілому зробити холодний компрес на голову, або прикласти холодні предмети з холодильника, облити лице прохолодною водою
При відсутності дихання виконати штучне дихання
При відсутності пульсу виконати непрямий масаж серця
Викликати бригаду "швидкої" допомоги.

Людмила Святська
лікар

 

Прийшло літо, а з ним і спека з аномально високою для України температурою.

Існує прямий зв'язок між аномальною спекою та серцево-судинними захворюваннями. Коли дуже жарко, навіть і у цілком здорових людей може почастішати пульс, з’явитись задишка, відчуття браку повітря, стиснення грудей. Це є наслідком підвищеного навантаження на серце.

У літній період, під час спеки, люди з захворюваннями серцево-судинної системи уразливі особливо. В цей період найчастіше  виникають інфаркти, інсульти, відбувається загострення ішемічної хвороби серця, гіпертонії. Це пов’язано з тим, що організм втрачає багато рідини та мінеральних солей – калію, магнію, тощо. Кров згущується та виникає додаткове навантаження на серце та  збільшується ризик тромбоутворення. Тому, на початку літа, хворим з серцево-судинною патологією необхідно звернутися до свого лікаря – пройти профілактичне обстеження.

Найнебезпечніший час для пацієнтів з серцево-судинною патологією – це час з 12 до 16 годин, адже в цей час в повітрі менше за все кисню і тому організм людини починає захищатися : збільшується серцебиття, судини розширюються, підвищується тиск, з’являється задишка, людина потіє, кількість рідини в організмі зменшується, відповідно кров згущується і збільшується кількість тромбів. Тому, всім в кого є патологія серцево-судинної системи не варто виходити на вулицю з 12.00 до 16.00. Якщо ж цього не уникнути, намагайтесь знаходитись тільки в тіні, шукайте прохолодні місця. Одягайтесь легко і вільно, бажано одяг світлих відтінків з натуральних тканин. Варто відмовитись від вузького одягу, тугих ременів та стискаючих  горло комірців.

Особливо часто серцеві напади  провокуються роботою на земельних ділянках, коли людина нахиляється і кровообіг зменшується за рахунок нахилу хребта. Не забувайте, не можна полоти грядки, сильно зігнувшись і опустивши голову. Така поза порушує відтік крові від голови – може вникнути різкий підйом артеріального тиску, аж до втрати свідомості та інсульту. Пам’ятайте про режим праці: 30-40 хвилин попрацювали, 15-20 хв. відпочиньте. Якщо ж з’явилась задишка, перебої в роботі серця, слабкість, запаморочення або ще гірше – загрудинний біль, негайно припиніть будь-які фізичні дії, а краще, взагалі відмовитися від роботи в спеку. Це стосується в першу чергу сердечників.

В аптечці завжди повинні бути серцеві засоби. Це препарати для зниження тиску, прописані лікарем, валокордин, валідол і нітрогліцерин. Причому, два останні засоби варто тримати у себе в кишені, на всяк випадок.

Літом не намагайтеся знизити лікарську дозу препаратів або відмінити їх прийом взагалі. Без рекомендацій лікаря робити це ні в якому разі не можна.

Під час спеки потрібно вживати менше м’яса і тваринних жирів, більше рослинної і молочної їжі. Не варто переїдати. Варто більше вживати зелені петрушки, кропу, овочів, фруктів. М'ясо рекомендується замінити рибою, відмовитися від наваристих перших страв. При цьому вживати мінімум солі.

Людям з серцево-судинною патологією потрібно мати при собі тонометр. Іноді погане самопочуття сприймається як початок гіпертонічного кризу, людина п’є ліки від тиску, не вимірявши тиск. Це може призвести до різкої гіпотензії (зниження тиску), іноді до непритомності, інсульту. Адже погане самопочуття може бути наслідком перевтоми, стресу та інш.

Якщо ж людині у спеку стало погано, допоможіть їй перебратися в тінь. Звільніть грудну клітку, розстебнувши сорочку, послабте тиск ременя, комірця, збризніть на обличчя і груди водою. Якщо вона скаржиться на загрудинний біль, стиснення грудини, задишку – дайте таблетку нітрогліцерину, якщо біль не проходить – потрібно прийняти аспірин – всю таблетку. Якомога швидше викличте «швидку допомогу».

Якщо ж відчули запаморочення, серцебиття, почащення дихання, пітливість – це перші признаки теплового удару. Перейдіть в тінь або прохолодне приміщення, присядьте, випийте охолодженої води.

В спеку хочеться пити. Але потрібно пам’ятати, що якщо є виражена серцева недостатність, ішемічна хвороба, то обсяг соків, води повинен бути обмежений до 0,8-1 л на добу (за умови, що людина не знаходиться на сонці). Надлишок рідини може призвести до підвищення артеріального тиску. Тому, рекомендується не пити щоразу, коли з’являється спрага, а просто полоскати рот водою кімнатної температури.

Не варто пити в спеку солодку газовану воду. Людям з захворюваннями серця в спеку не рекомендується пити каву, категорично протипоказані навіть слабоалкогольні напої (пиво) – може спровокувати нестабільну стенокардію і навіть напад серцевої астми. Оптимальний варіант – пити зелений чай. Він містить антиоксиданти та не має танінів, які провокують серцебиття. Протягом дня можна собі готувати відвар з м’яти, липи, чебрецю, додаючи до них свіжі або заморожені ягоди.

Не шукайте порятунку від спеки у занадто прохолодній воді. Особливо небезпечно входити розпаленими у воду хворим з ішемічною хворобою. Це може спровокувати напад стенокардії або інфаркт.

Якщо призначені сечогінні препарати, особливо в спекотні дні варто збільшити їх дозування, попередньо проконсультувавшись з лікарем.

Здоровим людям потрібно випивати такий об’єм рідини, який би компенсував підвищене потовиділення. Інакше обезводнення може призвести до запаморочення і непритомності.

Протягом дня можна кропити себе з пульверизатора  теплою водою. Саме така вода знімає з поверхні шкіри тонкий ліпідний шар, відкриваючи пори і змушуючи шкіру дихати. Холодна вода цього не робить.

У приміщенні включайте кондиціонери і вентилятори, завішуйте вікна мокрими простирадлами.

Не варто думати, що хворе серце це вирок. Сучасні технології дозволяють з успіхом лікувати наш «мотор». Головне регулярно проходити обстеження і своєчасно виявити проблему.

 

Виконавчий комітет Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади оголошує конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності для здійснення незалежної оцінки вартості земельної ділянки  на території Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади, Хмельницької області.

 

№п/п

Назва обєкта оцінки

Місцезнаходження обєктаоцінки

Площа обєкта оцінки

Мета проведення незалежної оцінки

1.

Земельна ділянка

м.Полонне вул.Ак.Герасимчука,14А Полонського р-ну,

Хмельницької обл.

365м2

продаж земельної ділянки

2.

Земельна ділянка

м.Полонне вул.Л.Українки,212б Полонського р-ну,

Хмельницької обл.

520м2

продаж земельної ділянки

3.

Земельна ділянка

м.Полонне вул.Л.Українки,113А Полонського р-ну,

Хмельницької обл.

506м2

продаж земельної ділянки

4.

Земельна ділянка

м.Полонне

вул.Залізнична,35 Полонського р-ну,

Хмельницької обл..

1000м2

продаж земельної ділянки

5.

Земельна ділянка

м.Полонне вул.Ак.Герасимчука, 263 ДПолонського р-ну,

Хмельницької обл.

0,0477м2

продаж земельної ділянки

6.

Земельна ділянка

м. Полонне

вул. Ак. Герасимчука, 263

Полонського р-ну,

Хмельницької обл.

0,1988м2

продаж земельної ділянки

 Для участі в конкурсі претенденти подають заяву із документацію до виконавчого комітету Полонської міської ради ОТГ по кожному об’єкту окремо.  Конкурсна документація подається в запечатаному конверті з описом відповідних  документів але не пізніше ніж за три дні до дати проведення конкурсу.

Перелік документів, що подаються:

  • Заяву на участь у конкурсі за встановленою формою (додаток 1);
  • Нотаріально посвідчену копію статуту. При цьому, якщо Експерт не менше двох разів брав участь у таких конкурсах, то він може подати до Комісії взамін нотаріально посвідченої копії статуту письмову інформацію про те, що з часу проведення попереднього конкурсу в статуті учасника конкурсу не відбулося ніяких змін;
  • Копії кваліфікаційних документів оцінювачів, які працюють у штатному складі, та які залучаються до виконання оцінки;
  • Копію сертифіката, виданого у встановленому законом порядку;
  • Документ, що містить відомості щодо його досвіду роботи та досвіду роботи оцінювачів, які працюють у його штатному складі, звірений заявником;
  • Конкурсні пропозиції щодо вартості виконання робіт відповідно до калькуляції витрат, пов’язаних із виконанням робіт, а також терміну виконання робіт по оцінці земельної ділянки (подаються у запечатаному конверті).
  • Документ, що містить відомості щодо його досвіду роботи та досвіду оцінювачів, які працюють у його штатному складі, звірений заявником.

      Переможцем  обирається той учасник, який подав найнижчу цінову пропозицію.

    Інформація про проведення конкурсу: конкурс відбудеться 10 серпня 2018 року о 10:00 в приміщенні виконавчого комітету Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади за адресою: Хмельницька область, Полонський район, місто Полонне, вул. Лесі Українки, 113.

Документи приймаються за адресою: виконавчий комітет Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади (кабінет №10), вул. Лесі Українки, 113, м. Полонне, Хмельницька область, 30500.

Телефон для довідок: (038 43) 3-10-03, 2-04-29

 

31 липня 2018 року о 10 год. в приміщенні Полонської райдержадміністрації (малий зал), м. Полонне, вул. Л. Українки, 114, відбудеться презентація проекту про створення сімейних ферм за сприянням компанії Укрмілкінвест.

Запрошуються всі зацікавлені особи (власники особистих селянських господарств) на дану презентацію.

 

Не так багато сусідів з плином багатьох років змогли зберегти добросусідські відносини.

І, як правило, причиною, погіршення стосунків стала нова будівля чи дерево, яке з’явилося прямо на спільній межі. На прохання трохи відступити від паркану, часто можна було почути тільки незгоду, що і переходило у затяжні спори та сварки.

Для того, щоб уникнути подібних ситуацій, необхідно кожному із нас знати про встановлені законодавством обмеження та одразу вимагати їх дотримання.

Отже, Державними будівельними нормами — ДБН 79-92 «Житлові будинки для індивідуальних забудовників України» — були встановлені такі відстані для зелених насаджень:

від стін будинків і споруд до осі дерев — 5 м, для кущів — 1,5 м;
від межі сусідньої ділянки до осі дерев — 3 м, для кущів — 1 м.

Однак, варто пам’ятати, що гілки дерев та кущів не повинні перетинати меж сусідніх ділянок.

У разі проникнення коренів і гілок дерев з однієї земельної ділянки на іншу власники земельних ділянок, на які виступають гілки та корені мають право самостійно відрізати корені дерев і кущів, які проникають із сусідньої земельної ділянки, якщо це є перепоною у використанні земельної ділянки.

Також, відповідно до ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», якщо з іншого боку межі нема забудови, то відстань до бічної межі ділянки від найбільш виступної конструкції стіни повинна становити не менше 1 м.

При цьому має бути забезпечене влаштування необхідних інженерно-технічних заходів, що запобігатимуть стіканню атмосферних опадів з покрівель та карнизів будівель на територію суміжних земельних ділянок.

Згідно із санітарними нормами туалети потрібно розташовувати не ближче 15 м від житлового будинку і літньої кухні, а від питного колодязя — за 20 м.

Вимоги щодо огорожі (висоти, конструкції, матеріалу) встановлюються місцевими правилами забудови. Огорожа має проходити по межі і не повинна створювати перешкод для використання за призначенням сусідської земельної ділянки, затінювати її та ін.

Також, власники і землекористувачі земельних ділянок повинні обирати такі способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення, при яких власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдається найменше незручностей: затінення, задимлення, неприємні запахи, шумове забруднення інше.

А у разі наявності серйозних спорів щодо додержання сусідами правил добросусідства та стосовно меж земельних ділянок, які перебувають у власності, вирішуються судом за відповідного звернення власника до суду.

Начальник відділу благоустрою та екології 
виконавчого комітету Полонської міської ради ОТГ
Пасіщук В.В.

 


(збільшити)
 

Скримський 

Франц Францович

міський голова

 

Шановні полончани та гості міста!

   Радо вітаю Вас на офіційному веб-сайті Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади. Ви маєте можливість ознайомитись із нашим чудовим, по-справжньому привабливим містом, його енергійними, цілеспрямованими людьми, які прагнуть зробити місто ще кращим.

   Полонне – місто відкритих, щирих і гостинних людей. Ми раді кожній можливості поділитися власним досвідом, перейняти краще у друзів і колег. Усі досягнення, якими багате наше місто – це щоденна праця, знання, вміння і таланти його мешканців.

   Відкритість і прозорість у роботі, постійний діалог із територіальною громадою є важливою складовою успішної діяльності міської влади. Саме тому головне завдання веб-сайту – сприяння розвиткові місцевої демократії.

ОГОЛОШЕННЯ

ДО УВАГИ ДЕПУТАТІВ


28 лютого 2019 року о 10.00 відбудеться 68 чергова сесія в малому залі будинку культури

15 березня 2019 року о 10.00 відбудеться 69 чергова сесія по розгляду земельних питань в малому залі будинку культури

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання