Пошук по сайту
Меню користувача
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
На даний момент 20 гостей на сайті

28 жовтня 2019 року по всій нашій державі, як у великих містах, так і у маленьких селах відзначається 75 –а річниця визволення України від фашистських загарбників. В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів. В ході Другої світової війни саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму. 

З нагоди цієї знаменної події заступник голови районної державної адміністрації Олександр Вощатинський, перший заступник голови Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади Олег Кулінський, спільно з ветеранами району та громадськістю поклали живі квіти та вінки до пам’ятників, пам’ятних знаків, братських та одиноких могил, вшанувавши світлу пам’ять, солдатів – визволителів Полонщини, полеглих у роки минулої війни за наше майбутнє.

Подвиг воїнів-визволителів нашого краю від ненависного ворога у Другій світовій війні – це приклад мужності і героїзму, яскравий взірець для наслідування представників прийдешніх поколінь, справа честі кожного, справа честі кожного з нас, щоб вислів «ніхто не забутий, ніщо не забуте» і надалі залишався головним моральним принципом нашого життя.

 

Спалювання сухого листя, трави та інших рослинних залишків стало для нашого сьогодення настільки звичним, що практично жоден громадянин не звертає уваги на наслідки, яких зазнає довкілля. Внаслідок значних викидів диму в атмосферне повітря, утворюється смог, який в сою чергу вражає організм людини. Спалюючи опале листя ми руйнуємо родючі властивості ґрунтів, збільшуємо ймовірність ерозії ґрунтів.

При згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється майже 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. З димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для нашого організму речовин.Спалювання сухого листя, трави та інших рослинних залишків призводить до серйозних порушень стану навколишнього природного середовища, що в свою чергу тягне за собою непоправну шкоду життю та здоров’ю людини. Саме внаслідок такого спалювання на теренах нашої країни за останні роки спостерігається стрімке поширення ракових захворювань, хвороб легень, а також алергій. Дим від вогнищ у туманні дні може утворювати смог і надовго зависати в повітрі. Потрапляючи в легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини.

Найбільш ефективним по відношенню до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування. Метод компостування є безпечним способом переробки листя та інших органічних відходів, що не шкодить довкіллю. Від спалювання листя утворюється зола, що є не найкращим добривом, компостування навпаки покращує стан ґрунтів, допомагає землі краще вбирати повітря та воду, зменшує ерозію ґрунтів.

Прикро визнавати, та найчастіше біля вогнищ можна побачити дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, вплив диму на чиї організми є особливо небезпечним.

Варто звернути увагу на те, що спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків заборонено законодавством України. Відповідальність за порушення цієї норми є передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення.

ЗВАЖАЮЧИ НА ВИЩЕВИКЛАДЕНЕ, ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ У ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО УСІХ ГРОМАДЯН  ІЗ СУВОРИМ ЗАСТЕРЕЖЕННЯМ:

Шановні громадяни, будьте вкрай обережними з вогнем у межах будь-якої природної території. Щоб ваша необережність не стала причиною пожежі сухої трави, ніколи не підпалюйте її на галявинах у лісі, не викидайте недопалки поблизу автошляхів та річок, де найчастіше й відбуваються загоряння. Якщо ви побачите, як це роблять інші, зупиніть їх і поясніть, яку небезпеку становлять такі дії.

Окрім цього, наголошуємо на забороні спалювання сухого листя, трави й іншої рослинності на території приватних землеволодінь, адже це може призвести не лише до пожежі та нещасних випадків, але й є надзвичайно небезпечним для довкілля та здоров’я людей.

Якщо ж ви помітили пожежу, що набирає обертів, наприклад, невелике загоряння трави або тліючу лісову підстилку, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум'я (правда, треба лиш почекати і переконатися, чи трава або підстилка не жевріють, інакше вогонь може з'явитися знову).

Якщо пожежа надто сильна, і ви не можете загасити її самотужки, – якнайшвидше сповістіть тих, хто повинен цим займатися. Зателефонуйте до Служби порятунку за телефоном "101", повідомте про загоряння та вкажіть, у якому туди доїхати. Адже чим швидше буде подано стволи на гасіння, тим менше шансів буде для полум’я розгорітися та нанести великої шкоди довкіллю й людям.

 

Збережімо довкілля спільними зусиллями!

 

Стан підліткової злочинності завжди викликає занепокоєність та зумовлює необхідність пошуку нових засобів для її попередження, вжиття додаткових заходів з боку державних органів і громадськості, які б сприяли поступовому зменшенню злочинних проявів у середовищі неповнолітніх.

Серед загальних заходів профілактики зазначених явищ, важливе місце посідає процесуальна діяльність ювенальних прокурорів.

Полонським відділом Шепетівської місцевої прокуратури велика увага приділяється протидії злочинності неповнолітніх. Неповнолітні особи, які стали на шлях здійснення злочинів у юному віці, важко піддаються виправленню і перевихованню і являють собою резерв для дорослої злочинності.

Так, з метою попередження та профілактики неповнолітньої злочинності Полонським відділом місцевої прокуратури упродовж 2019 року проводяться навчання з питань запобігання та протидії злочинності та корупції в навчальних закладах м. Полонне та Полонського району.

Зокрема, 23.10.2019 прокурором Полонського відділу місцевої прокуратури Карпюком А.М. проведено навчання з указаної тематики серед учнів 9 класів Полонської ЗОШ№4, під час якого обговорено стан підліткової злочинності, захист прав і свобод неповнолітніх та додержання законодавства, спрямованого на попередження правопорушень серед неповнолітніх.

Необхідно відмітити, що незважаючи на уповільнення темпів росту злочинності серед неповнолітніх, криміногенна ситуація у молодіжному середовищі залишається непростою. Так, органами досудового розслідування упродовж 2019 року виявлено 2 злочини вчинених неповнолітніми (у порівнянні з 2018 роком 4 злочини). Найпоширенішими злочинами залишаються майнові злочини, які складають 85% від усіх злочинів вчинених неповнолітніми.

Крім того, за 2019 рік ювенальними прокурорами Полонського відділу місцевої прокуратури підтримано державне обвинувачення у 2 кримінальних провадженнях відносно 2 неповнолітніх, за результатами судового розгляду яких, судом ухвалено 2 обвинувальних вироки.

З аналізу матеріалів кримінальних проваджень вказаної категорії випливає, що вікові особливості неповнолітніх значно впливають на мотивацію їх вчинків. Такими особливостями є: низький рівень матеріального достатку, недостатній життєвий досвід, схильність до наслідування, вплив на них оточуючих, особливо дорослих осіб та інше.

Місцева прокуратура звертає увагу батьків та вчителів на необхідність. проведення роз’яснювальних бесід з дітьми щодо суспільно небезпечних наслідків вчинення злочинів та невідворотності кримінального покарання у разі їх вчинення.

Начальник Полонського відділу Шепетівської місцевої прокуратури  Р.Семенюк

 

Час минає, але у пам’яті поколінь навіки залишаться події Другої світової, яка принесла на нашу землю стільки болю та крові, коли за право бути вільним наш народ заплатив неймовірно страшну ціну. Наш святий обов’язок – зберегти пам’ять про кожного, хто боровся з ворогом на фронті чи в тилу, загинув на окупованій території, в таборах смерті, чиє життя обірвалося на шляху до Великої Перемоги.

Друга світова війна забрала та скалічила мільйони життів у всьому світі. Вона стала величезною трагедією для усього людства. Уці дні український народ вшановує відвагу і жертовність тих, хто відстояв рідну землю  на передовій, самовідданою працею наближав перемогу в тилу , хто піднімав Україну з руїн, чиє життя забрала війна.

Низький уклін і глибока вдячність усім ветеранам, учасникам Другої світової війни, партизанам. Глибока шана  солдатським вдовам, дітям війни.

Свято визволення -велике свято для  кожного з нас, та, на жаль, воно затьмарене подіями, які відбуваються на сході країни. Віриться, що наш народ зробить усе можливе для встановлення миру на рідній землі.

Шановні ветерани!

Ваші мужність і відвага, героїзм та нескореність духу є зразком для прийдешніх поколінь…

Ми завжди будемо пишатися Вашим подвигом!

Міцного вам здоров'я, довгих років життя, любові та уваги рідних.

 

 З повагою, міський голова            Ф.Ф.Скримський

 

Щиро вітаю Вас із професійним святом!

Автомобіліст – професія особлива, зі своєю романтикою та своїми традиціями. Це дуже напружена і, в той же час, почесна праця, що вимагає високої фізичної та емоційної самовіддачі, професіоналізму, таланту. Саме серед автомобілістів такі поняття, як взаємовиручка, честь й гордість за свою професію є професійними.

Це свято об’єднує між собою професіоналів та автолюбителів. Вітаю всіх, хто вдень і вночі працює на громадському, легковому та вантажному транспорті. Ви сидите за кермом різних авто, але всі ви – на одній дорозі. Від вашої майстерності та якості роботи дорожників, які забезпечують будівництво та ремонт доріг, залежить своєчасне здійснення перевезень та безпека пасажирів.

Бажаю всім працівникам автомобільного транспорту та дорожнього господарства щастя, добробуту, нових трудових здобутків, невичерпної енергії, міцного здоров’я, подальшої успішної та безаварійної роботи!

З повагою,

міський голова    Ф.Ф.Скримський

 

 


(збільшити)
 

Скримський 

Франц Францович

міський голова

 

Шановні полончани та гості міста!

   Радо вітаю Вас на офіційному веб-сайті Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади. Ви маєте можливість ознайомитись із нашим чудовим, по-справжньому привабливим містом, його енергійними, цілеспрямованими людьми, які прагнуть зробити місто ще кращим.

   Полонне – місто відкритих, щирих і гостинних людей. Ми раді кожній можливості поділитися власним досвідом, перейняти краще у друзів і колег. Усі досягнення, якими багате наше місто – це щоденна праця, знання, вміння і таланти його мешканців.

   Відкритість і прозорість у роботі, постійний діалог із територіальною громадою є важливою складовою успішної діяльності міської влади. Саме тому головне завдання веб-сайту – сприяння розвиткові місцевої демократії.

ОГОЛОШЕННЯ

ДО УВАГИ ДЕПУТАТІВ


29.11.2019 о 10.00 в малому залі будинку культури відбудеться чергова 80-а сесія міської ради Полонської ОТГ

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання