Пошук по сайту
Калькулятор субсидій

Інформація щодо СУБСИДІЙ

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
На даний момент 26 гостей на сайті
Дорогі полончани!
 
Щиросердечно вітаю вас з одним із найважливіших національних свят України – Днем Соборності!
 
22 січня український народ відзначає 99–у річницю підписання Акту злуки між представниками Української Народної Республіки та Західно–Української Народної Республіки, який увійшов в історію як свято національної єдності – День Соборності України.
 
Цей день належить кожному з нас як історичний символ об’єднання України і, водночас, як загальний для всіх орієнтир майбутнього – саме суспільна, духовна і територіальна єдність України є найважливішою умовою для поступу та успіху нашої держави.
 
Щиро вірю, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Адже саме в єдності дій та соборності душ ми можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України.
 
Міцного здоров’я Вам, шановні полончани, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України!
 
З повагою, міський голова Ф. Скримський
 

18 січня в Червонівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст – ДНЗ» школярі отримали новий шкільний автобус, який був придбаний за кошти освітньої субвенції і Полонської міської ради в сумі 1 млн 700 тис гривень, а старий автобус передадуть школі у селі В. Каленичі. Новий транспортний засіб підвозитиме до Червонівської школи учнів з двох сіл – Роговичів і Сягрова. У школі навчається 64 учні та 11 дітей відвідують дитсадок.

Учнівський і педагогічний колективи прийшли привітати перший заступник міського голови О. Кулінський, секретар міської ради Л. Сосун, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Полонської міської ради ОТГ А. Коріньовська. На урочистій лінійці А. Коріньовська привітала присутніх з новорічно-різдвяними святами, згадала про гарну традицію вручати подарунки. З початку нового року Червонівська школа вже отримала три нові комп’ютери, які були передані народним депутатом Р. Мацолою в рамках Програми підтримки сільської освіти від Уряду України.

Л. Сосун в промові зазначила, що відтепер матеріальне забезпечення шкіл буде ще кращим ніж у 2017 році. Виконавчий комітет міської ради разом з депутатами прийняли рішення з 9 січня 2018 року запровадити безкоштовне харчування учням 1-4 класів, учням пільгових категорій.

Директор навчально-виховного комплексу О. Низовець подякував від імені педагогічного та учнівського колективів за гарні і щедрі подарунки.

 

Хрещення Господнє – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан або Водохреща. Від найдавніших часів християнська Церква вважає освячену йорданську воду за велику святість. Її тримають протягом року, вона не псується і може довго зберігатися. Кажуть, що срібло, яке є на хрестах у священиків, допомагає.

От і настоятель Свято-Покровської церкви м. Полонного, протоієрей Андрій Лобос, занурював срібний хрест у кожну посудину з водою, яку прихожани підносили для освячення. Люди вірять, що з Божою силою ця цілюща «йорданичка» допоможе їм як зі здоров’ям, так і в побуті. Після освячення води о. Андрій благословив прихожан.

Погода в цей день була не найкраща, але, за народними прикметами, якщо було похмуро та йшов сніг, буде гарний врожай, що вже потішило прихожан. Найсміливіші полончани цього дня здійснили обряд омовіння в річці Хоморі — на території міського пляжу за усіма традиціями був вирізаний хрест у льодовому покриві річки та обгороджений сосновими деревцями.

Як не дивно, цього дня була черга до ополонки, куди йшли пірнати найзагартованіші та найсміливіші. За здоров’ям  тут пірнали  полонські козаки, але не тільки представники сильної статі підкоряли холодні води Хомори, не побоялись «оновитись» також і жінки, і як не дивно — діти.

За омовінням уважно спостерігали працівники швидкої допомоги та служби МНС. Щорічна практика свідчить: жертв крижаної води на Водохреща не буває.

 

Полонська міська об’єднана територіальна громада, центр якої є членом Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України, може отримати більш як півмільйона фінансової допомоги на реалізацію культурно-історичного проекту.

Проект міської ради ОТГ «Культурний стартап «Історичні підземні комунікації міста Полонного як новий туристичний об’єкт» увійшов до фінального етапу конкурсу Міністерства культури України «Малі міста – великі враження».

Проект засновано на візії розвитку Полонного як туристичної дестинації. Місто має багату історію, згадки про нього датуються ще Х століттям. Тут була могутня – практично неприступна фортеця, і, за легендами, під нею була розташована мережа підземних ходів, що вели аж до Грицева.

У 70-х роках ХХ століття під час будівництва на території міста було розкопано частину такого ходу. Висота його сягала 3 метрів, тож ходом міг вільно пересуватися вершник на коні. Згодом такі ж знахідки були виявлені і на інших будівельних майданчиках, що доводить припущення про величезну мережу підземель. На жаль, деякі будівельники не надто переймалися збереженням історичної спадщини, і частину ходів просто засипали камінням.

Саме на відновлення і збереження унікальної історичної знахідки і спрямований проект міської ради, який бере участь у конкурсі. За його умовами, шестеро переможців отримають фінансування від 500 тисяч гривень на реалізацію задуму. Втілення проекту дасть змогу зберегти історію краю, а також перетворити Полонне на туристично привабливу локацію, що може змінити напрямок економічного розвитку громади.

За регламентом конкурсу, вчора, 19 січня, відбувся фінальний захист проектів, а вже наступного тижня експертна рада винесе рішення і оголосить переможців, яким буде надано фінансову підтримку.

Для довідки: протягом листопада минулого року надійшло 158 проектних заявок до Міністерства культури. До фінального захисту допущені 20 проектів. Шляхом проведення відкритого конкурсу буде відібрано шість об’єднаних територіальних громад та малих міст для впровадження пілотних культурних стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною, реалізація яких сприятиме подальшому культурно – економічному розвитку територій. Переможці конкурсу – учасники проекту отримають фінансову підтримку у розмірі не менш ніж 500 тис. грн. для реалізації проекту, а також  методичну допомогу у розробці ексклюзивної ідеї та концепції стартапу, супровід під час реалізації та маркетингову підтримку проекту.

Анна Сіра

 

Шановні полончани!

Вітаю вас з Хрещенням Господнім!

З давніх-давен свято Водохреща було для українського народу джерелом світлої радості, очищення душі, зміцнення віри в перемогу добра і сподівань на краще майбутнє. В цей день бажаю вам, щоб життя стало світлішим, добрішим і чистішим, щоб благодать зійшла на вашу оселю і всі близькі були здорові і щасливі!

З повагою, міський голова Ф. Скримський

 


(збільшити)
 

Скримський 

Франц Францович

міський голова

 

Шановні полончани та гості міста!

   Радо вітаю Вас на офіційному веб-сайті Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади. Ви маєте можливість ознайомитись із нашим чудовим, по-справжньому привабливим містом, його енергійними, цілеспрямованими людьми, які прагнуть зробити місто ще кращим.

   Полонне – місто відкритих, щирих і гостинних людей. Ми раді кожній можливості поділитися власним досвідом, перейняти краще у друзів і колег. Усі досягнення, якими багате наше місто – це щоденна праця, знання, вміння і таланти його мешканців.

   Відкритість і прозорість у роботі, постійний діалог із територіальною громадою є важливою складовою успішної діяльності міської влади. Саме тому головне завдання веб-сайту – сприяння розвиткові місцевої демократії.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання