Пошук по сайту
Меню користувача
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
На даний момент 29 гостей на сайті

14.05.2019 року працівниками товариства з обмеженою відповідальністю «Новшляхбуд» з м. Полонного розпочато підготовчі роботи по проведенню поточного середнього ремонту автомобільної дороги державного значення Т-23-09 Шепетівка – Чуднів – Бердичів км 28+900 – км 32+390 в м. Полонне по вул. Л. Українки від її перехрестя з вул. Н.С. Говорун в напрямку перехрестя з вул. Вітковського.

Під час проведення підготовчих робіт буде демонтовано старий бортовий камінь та встановлено новий  бортовий  камінь на тротуарах, здійснено влаштування з’їздів, фрезерування дорожнього покриття та влаштування вирівнюючого шару асфальтобетону вздовж даної ділянки вулиці Л. Українки.

 

Майже 900 об’єднаних територіальних громад (ОТГ) вже створено в Україні станом на 10 травня 2019 року. З них в 66 територіальних громадах відбудуться перші місцеві вибори 30 червня, ще 25 очікують на рішення ЦВК. Про це повідомив на своїй сторінці у FB Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи дані Моніторингу процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування, підготовленого Мінрегіоном.

«Процес об’єднання громад рухається. Вже 33 міста обласного значення приєднують до себе громади. П’ятірка регіонів-лідерів у реалізації завдань децентралізації залишається незмінною. Житомирська, Чернігівська, Запорізька, Дніпропетровська, Хмельницька області продовжують очолювати рейтинг областей щодо формування спроможних громад», — зазначив Геннадій Зубко.

Урядовець підкреслив, що 2019 рік буде ключовим в об’єднаних обласних міст. Він також зосередив увагу на тих районах, де досі не створено жодної ОТГ. І таких на сьогодні налічується 94. «Не всі однаково розуміють принцип добровільності при об’єднанні громад. Для когось він означає можливість уникнути реформи і це помилково. В 2020 році чергові місцеві вибори мають відбутися на новій територіальній основі громад і вони відбудуться», — підкреслив Зубко.

Віце-прем’єр-міністр розраховує, що цього тижня парламент прийме ключовий закон №8051 «Про засади адміністративно-територіального устрою України», який законодавчо ліквідовує дублювання повноважень районної ради і РДА із органами місцевого самоврядування ОТГ, прибере надмірні витрати на утримання апарату РДА, підвищить якість надання послуг за рахунок збільшення фінансування бюджетів органів місцевого самоврядування в частині створення госпітальних округів, нового освітнього простору тощо.

«Сьогодні в Україні створені всі необхідні умови для подальшої успішної децентралізації. Але, щоб реформа стала дійсно безповоротною, нам потрібно остаточно закріпити зміни у Конституції щодо децентралізації», — наголосив Геннадій Зубко.

 

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

 

Рясні опади упродовж квітня-травня цього року наробили біди не лише тим, що затопили людям городи, підвали і будинки, вони змили увесь непотріб з полів і в такий спосіб підвищили рівень забруднення ґрунтових вод нітратами. Отже якість води у криницях і джерелах, звідки ми її беремо, стала такою, що її не можна пити і готувати на ній їжу.

Така нітратна вода надзвичайно небезпечна для організму, особливо з перших місяців життя, адже може викликати так звану воднонітратну метгемоглобінемію. Це таке отруєння, внаслідок якого розвивається кисневе голодування організму, що призводить до важких наслідків, і навіть смерті. Тому заборонено використовувати воду з криниць і каптажів, у яких вміст нітратів перевищує нормативний показник — це 50 міліграмів на 1 літр води. Особливо це стосується дітей і вагітних жінок.

До слова, забруднена нітратами навіть у смертельних дозах вода — чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна на смак. Але її можна використовувати виключно для прибирання приміщень, прання білизни тощо. До того ж, кип'ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а навпаки, збільшує її токсичність удвічі.

Отже, будьте уважними до свого здоров'я та здоров'я своїх дітей,  не полінуйтеся та зробіть  лабораторні дослідження води з колодязів.

 

Полонське районне лабораторне відділення Державна Установа «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», що знаходиться за адресою: м. Полонне, вул. П. Маркіша, 34 (біля костелу св.Анни) проводить лабораторні дослідження питної води (водопровідної, з колодязів та воду фасовану) щодо визначення наступних показників:

-        епідемічної безпеки  - мікробіологічні, паразитологічні дослідження;

-        санітарно-хімічних показників безпечності та якості - органолептичні, фізико-хімічні та санітарно-токсикологічні дослідження, в т.ч. на вміст нітратів.

Наша установа також надає послуги з проведення дезінфекції води з водогонів та криниць.

 

 

Заходи

відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету

Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади

в рамках відзначення Дня вишиванки

(16 травня 2019 року)

№ п/п

Назва заходу

Дата та місце

проведення

Відповідальний

Примітка

1

2

3

4

5

1

Виховні заходи, години спілкування в 1-11 класах: «Мамина вишиванка», «Українські вишиванки – наче райдуги світанки» (для здобувачів освіти 1-4 класів), «Чарівна краса вишиванки», «На білих крилах рушників несе надію Україні» (для здобувачів освіти 5-8 класів), «Вишиванка – це не частина дрес-коду, а краса душі», «Духовні скарби нашого краю» (для здобувачів освіти 9-11 класів).

16.05.2019 р.,

заклади загальної середньої освіти

 

Керівники закладів загальної середньої освіти

 

2

Учнівські конференції «Українська народна вишивка, її ціннісний світ як засіб розвитку національної свідомості», «Вивчення історичних основ виникнення української вишивки та її застосування в українському одязі, весільних рушниках».

14.05 – 17.05.2019 р.,

заклади загальної середньої освіти

Керівники закладів загальної середньої освіти

 

3

Фотосушка «Моя родина у вишиванці», «Цвіт вишивки», фотоконкурс «Вишиване селфі», фотозона «Вишиванка єднає нас».

14.05 – 17.05.2019 р.,

заклади освіти

Керівники закладів освіти

 

4

Майстер-класи по виготовленню вишитих виробів: вишивки, вишитих рушників, сорочок «Українська народна вишивка».

14.05 – 16.05.2018 р.,

заклади загальної середньої освіти, Будинок творчості школярів

Керівники закладів загальної середньої освіти, Будинку творчості школярів

 

5

Виставка художньої вишивки, домашніх оберегів

«Родинні обереги», «Бабусина та мамина вишиванка».

15.05 – 16.05.2019 р.,

заклади загальної середньої освіти, Будинок творчості школярів

Керівники закладів загальної середньої освіти, Будинку творчості школярів

 

6

Флешмоб «Одягни вишиванку».

16.05.2019 р.,

заклади освіти

Керівники закладів освіти

 

7

Святкові інформаційні лінійки «Вишиванка моя, вишиванка», «Вишиванка єднає нас», «Українська вишиванка – національний оберіг українця».

16.05.2019 р.,

заклади освіти

Керівники закладів освіти

 

8

Конкурс на найкраще виконання пісні про вишиванку «А сорочка мамина біла…»

16.05.2019 р.,

заклади загальної середньої освіти, Будинок творчості школярів

Керівники закладів загальної середньої освіти, Будинку творчості школярів

 

9

Конкурс на найкращу вишиванку «Я сьогодні у вишиванці», «Чарівна краса вишиванки».

16.05.2019 р.,

заклади освіти

Керівники закладів освіти

 

10

Висвітлення заходів, присвячених Дню вишиванки, на сайтах відділу освіти, закладів освіти, засобах масової інформації.

14.05. – 17.05.2019 р.

Відділ освіти, керівники закладів освіти.

 

 

 

 

 

Після тривалої  холодної зими ми всі з нетерпінням чекаємо тепла і можливості відпочити на природі (лісі, парку, сквері). Такий відпочинок особливо полюбляють батьки з дітками, але хочеться вас застерегти, щоб відпочинок на природі залишив тільки приємні спогади.

Цього року на території Хмельницької області зареєстровано 46 випадків укусів кліщів, 9 осіб захворіли на бореліоз. Саме з другої половини квітня до середини липня голодні кліщі є найактивнішими. Чому напад та укус кліща є небезпечним? Кліщі є переносниками збудників вірусних, риккетсіозних, бактеріальних захворювань людей і тварин. В умовах  населених пунктів вони поширюють іксодовий кліщовий бореліоз серед людей, піроплазмоз серед собак; в умовах України – ще й кліщовий енцефаліт, туляремію, хворобу Лайма тощо. Живляться кліщі кров’ю людей і тварин. Хвороба Лайма, що викликається бактерією Borrelia burgdorferi й передається людині через укус інфікованих кліщів, зустрічається доволі часто. Це дуже небезпечне захворювання, при якому насамперед вражається серце, нервова система та опорно-руховий апарат. Якщо вчасно не пройти курс лікування, то хвороба Лайма може призвести до серйозних наслідків.  Ознаками  хвороби є  головний біль, підвищення температури тіла, нудота, безсоння, рідше  – сонливість, запаморочення, непокоять  болі в м’язах шиї, спини, кінцівок. Пізніше на тілі можуть з᾿являтисьтак звані блукаючі еритеми червоного кольору. При відсутності лікування захворювання може призвести до ускладнень з боку вказаних органів.

 


(збільшити)
 

Скримський 

Франц Францович

міський голова

 

Шановні полончани та гості міста!

   Радо вітаю Вас на офіційному веб-сайті Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади. Ви маєте можливість ознайомитись із нашим чудовим, по-справжньому привабливим містом, його енергійними, цілеспрямованими людьми, які прагнуть зробити місто ще кращим.

   Полонне – місто відкритих, щирих і гостинних людей. Ми раді кожній можливості поділитися власним досвідом, перейняти краще у друзів і колег. Усі досягнення, якими багате наше місто – це щоденна праця, знання, вміння і таланти його мешканців.

   Відкритість і прозорість у роботі, постійний діалог із територіальною громадою є важливою складовою успішної діяльності міської влади. Саме тому головне завдання веб-сайту – сприяння розвиткові місцевої демократії.

ОГОЛОШЕННЯ

ДО УВАГИ ДЕПУТАТІВ


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання